24. september 2014 19:46

Rahvaralli karikavõistluste parimad selgunud

Laupäeval toimub Läänemaal hooaja viimane rahvaralli

Eesti Autospordi Liidu rahvaralli karikavõistluste kolmas ja ühtlasi viimane etapp sõideti 20. septembril Läänemaal. Rallit alustas kokku 65 võistluspaari, neist finišisse jõudis 53.

Üldarvestuses ja klassis 4WD saavutasid võidu Rain Rannala - Simmo Nestor (Mitsubishi Lancer Evo 9). Eesti Autospordi Liidu karikasarjas teenisid nad taaskord maksimumpunktid ning kindlustasid endile seeläbi ka karikavõistluste võidu. Teise tulemuse sai sel hooajal kirja Gert Aasmäe, kes koos Vally Soopaluga lõpetas äsjase võidusõidu teise tulemusega.

Üle 1,8-liitrise mootoritöömahuga kaherattaveoliste autode klassis tulid Addinol Lääne-Eesti rahvarallil võitjaks Eero Brecher - Tarmo Tanvel (Renault Clio). Hooaja kokkuvõttes olid nad kolmandad. Eesti Autospordi Liidu karikasarja võidu selles masinaklassis teenisid välja Marko Kukuškin - Monika Mäeste (BMW 320i), kes sel etapil pidid tunnistama rivaalide 12,8-sekundilist paremust. Karmo Salong - Martti Rettau (Nissan Sunny) teenisid otsustavalt etapilt kolmanda koha punktid, kuid hooaja kokkuvõttes platseerusid nad teisele kohale.

Kuni 1,8-liitrise mootoriga autode klassis 2WD-V võtsid rallivõidu Honda Civicul sõitnud Silver Sõmer - Marko Heinoja, kes hooaja kokkuvõttes pidid leppima teise kohaga. Karikasarja võitjaiks tulid Indrek Tuur - Urmas Ivanov, kes äsjase sõidu lõpetasid kolmanda kohaga. Neid edestasid etapil Janno Õis - Freddy Tōnutare, kes kolme ralli kokkuvõttes teenisid hooajal välja kolmanda koha karikad.

Naiste masinaklassis võitsid Sirje Potisepp - Terko Jakobson (Honda Civic). Tiina Ehrbach - Nele Jalakas (Volkswagen Golf) kaotasid neile kümne kavas olnud lisakatse kokkuvõttes 15 sekundit. Kolmanda tulemuse kirja saanud Aira Lepp - Ain Lepp (Nissan Sunny) jäid võitjaist enam kui poolteise minuti kaugusele. Eesti Autospordi Liidu karikavõistlustel teenisid kõik nimetatud võistluspaarid võrdse arvu punkte. Lõplik paremusjärjestus sai paika viimase rahvaralli kohtade alusel, kuna võrdse punktisumma puhul eelistati võistlejaid, kes saavutasid parema tulemuse just otsustaval etapil.

Kuni 18-aastaste noorte arvestusklassis võitsid nii otsustava etapi kui ka karikavõistlused Lauri Peegel - Riivo Mesila. Honda Civicul võistelnud Saare maakonna autosportlaste järel olid hooaja kokkuvõttes teised Marcel David Tõeleid - Tõnu Tõeleid ning kolmandad Kenert Saar - Valter Põld.

Moskvich Liiga arvestuses võitsid hooaja kolmanda etapi Heigo Tinno - Verko Nōmme 0,8-sekundilise paremusega võistluspaari Ermo Jeedas - Ago Eller ees. Kolmanda tulemuse said seekord kirja eelmise etapi võitjad Marko Eespakk - Jorven Kurba. Eesti Autospordi Liidu karikasarja punktiarvestuses märgiti hooaja võitjaiks avaetapil rivaale edestanud Tarmo Kikkatalo - Einar Mets.

SU klassis võitsid kolmanda rallietapi Sander Ilves - Tōnis Avila. Autol VAZ 21063 sõitnud mehed tulid esimeseks ka SU klassi karikavõistlustel.