30. november 2014 23:19
Ott Tänak, Ari Vatanen ja Raigo Mõlder. Foto: Jaanus Ree

Tänavusele hooajale tõmmati Tartus pidulikult joon alla

Eesti Autospordi Liit lõpetas tänavuse hooaja Tartus, Dorpati konverentsikeskuses piduliku galaga "Eesti autospordi tähed 2014", kuhu oli kokku tulnud 600 autospordiga seotud inimest.

Galal kuulutati välja selle aasta parimad autosportlased ja ränd- ja eriauhindade omanikud. Lisaks sellele autasustati tänavusi Eesti meistreid ja peeti maha meeleolukas pidu. Aasta parimaid autasustas Eesti Autospordi Liidu president Ari Vatanen.

Eesti Autospordi Liidu rändauhinnad

Ants Seileri nimelise rändkarika "Parim vormelisõitja rahvusvahelisel areenil" sai Ralf Aron, kes saavutas tänavu Põhja-Euroopa karikasarjas teise koha klassis vormel Renault 1.6. Aron sai ka Toivo Asmeri nimelise rändkarika "Parim uustulnuk vormelautol".

Eedo Raide nimelise rändkarika "Parim rahvusliku rühma rallipaar" teenisid välja Toomas Vask - Taaniel Tigas, kes tulid E11 klassis Eesti meistriteks ja olid ühtlasi kiireimad sõitjad tagaveolise autoga.

Karl Siitani nimeline rändkarikas "Parim rahvusvaheline tulemus rallil" läks saarlaste duole Ott Tänak - Raigo Mõlder, kes Rootsi MM-rallil saavutasid viienda koha absoluutarvestuses.

Rein Talvari nimeline rändkarikas "Parim noor rallisportlane" kuulub võistluspaarile Sander Pärn - James Morgan. Nemad on Drive DMACK Fiesta trofeesarja võitjad ja kahekordsed Eesti autoralli tänavused meistrid.

Igo Rätsepa nimeline rändkarikas "Parim seeria-auto ringrajal" kuulub sel aastal Tristan Viidasele.

Kiirendusvõistluste rändkarika sai Riivo Sinijärv.

auto24ring rändkarikas "Suure panuse eest Eesti ringrajaspordi arengusse" anti Enn Ebergile.

Eriauhind

Ari ja Rita Vataneni karika "Suurepärase saavutuse ja eesmärgi saavutamiseks üles näidatud tahtejõu eest" teenis välja 15-aastane Kevin Pesur, kes tuli tänavu driftis Pro-Street klassis Eesti meistriks.