08. aprill 2015 20:11
Loe kommentaare (1)
Honda, millega võtsid vennad Virvesed klassivõidu. Foto: Argo Nurs

Saare maakonna võistlejaile Audrust kolm esikohta

Pärnumaal Audru vallas asuval ringrajal sõidetud rahvasprindil saavutasid kolm klassivõitu Saare maakonna võistlejad. Võidukarika teenisid välja Marin Aarn, Gert Virves ja Robert Virves.

4. aprillil võõrustas auto24ring kolme sprindisarja etappi. 3,2 km pikkusel rajal peetud võistlus kuulus Eesti Autospordi Liidu karikavõistluste, Lääne regiooni meistrivõistluste ja SU klassi karikasarja arvestusse.

Koguni kolm klassivõitu võtsid Pärnumaa etapilt Saare maakonna võistlejad. Üheksa osalejaga naiste arvestusklassis saavutas võidu kõigis kolmes voorus konkurente edestanud Marin Aarn, kes võistles esmakordselt autol Honda Civic Type-R. Samasuguse autoga võistelnud Margit Mäekivi pidi leppima teise kohaga. Kolmas oli Volkswagen Golfil sõitnud Tiina Ehrbach.

Aastaid Volkswagen Golfiga võidu sõitnud Marin Aarn lausus, et kiirel rajal olnuks vana autoga väga keeruline konkurentidele vastu saada. Kuna läinud suvest on peres igapäevakasutuses Honda, otsustaski ta seekord selle autoga startida.

"Eelmisel nädalal käisin korra ringrajal harjutamas. Siis olid samasugused olud, vihma sadas. See oli ka ainus kord, kui Hondaga olin enne võistlust rajal käinud," rääkis 30-aastane naisvõistleja. Ta sõnas, et varasem treening võis äsjase edu juures veidi rolli mängida. "See andis tuge küll, et käisin eelnevalt sõitmas. Golfiga ei oleks seal midagi teha olnud, kuna tegu on kiire rajaga," lisas ta.

Taaskord osutusid võitmatuks vennad Virvesed. Kuni 1,8-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autode klassis saavutas esikoha Gert Virves, kel oli roolida 1,6-liitrise mootoriga Honda Civic.

"Ilmselt on auto väga hea, et võitsin. Siiani pärast uue auto auto ostu on igalt võistluselt esikohad tulnud, nii minul kui ka Robertil. Laupäeval toimunud sprindil õnnestus mul esimeses kahes voorus parim aeg välja sõita ja sellega oli koht kindlustatud," kommenteeris Gert Virves.

"Lisaks minu klassis ehk 2WD-V klassis läks teine koht sõber Daniel Lingile, kes tahtis ka Hondat proovida. Ta lõpetas minu järel teisena," märkis klassivõitja.

Robert Virvesel esimene sõiduvoor ebaõnnestus. Ta käis natuke rajalt väljas ja kaotas aega. Kahes viimases voorus oli J16 klassis võistelnud Saaremaa noormehel vaja seetõttu stabiilselt ja vigadeta lõpuni sõita. See tal ka õnnestus, tasuks esikoht.

"Ajaga Robert rahule ei jäänud, kuid kahes voorus ei tohtinud viga enam teha. Oli tarvis lihtsalt vigadeta ära sõita. Rada oli väga libe, sest enam-vähem päev läbi sadas vihma ja viga teha oli päris lihtne," rääkis Gert Virves.

J16 klassis oli esikolmik järgmine: Robert Virves esimene, Georg Linnamäe teine ja Kristjan Lepind kolmas.

Vanemas vanuserühmas J18 teenis võidu välja samuti Honda Civicul võistelnud Marcel David Tõeleid. Kaspar Kaasan oli teine ja Pranko Kõrgesaar kolmas. Saaremaa noormees Janis Krupinš pidi leppima neljanda kohaga, ent edestas omakorda Läänemaa noori.

Moskvitšide klassis võitis Ago Eller. Talle järgnesid Timo Pipar ja kolmandana Heigo Tinno.

SU klassis osutus võitjaks Meelis Värva. Teise tulemuse sai ringrajal sõidetud etapilt kirja Kalle Kruusma, kolmas oli Aivo Täpsi.

Üle 1,8-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autode klassis võitis Rene Uukareda. Kõige konkurentsitihedamas klassis pressisid end kolme sekka veel Kaspar Kasari ja Andrek Põllumäe.

Klassis 4WD võidutsesid vaid Mitsubishidel sõitnud mehed. 14 võistlejast parima tulemusega lõpetas auto24ring rahvasprindi Rainer Parik. Mait Pikkof oli teine ning Gert Aasmäe kolmas.

Veteranideklassi kahe sõitja omavahelise mõõduvõtu võitis Hillar Kruusma.