24. juuni 2015 16:33

Janno Ligur jõudis Saksamaal finaali

Rallikrossi Euroopa ja maailmameistrivõistluste etapil Saksamaal Esteringil jõudis Janno Ligur super 1600 klassis finaali. MM-etapi võitis prantslane Davy Jeanney, kirjutab ERR.

Super 1600 EM-etapil tegi kaasa kolm eestlast – lisaks Janno Ligurile (Škoda Fabia) olid stardis ka Siim Saluri (Renault Twingo) ja Andre Kurg (Škoda Fabiat). Kurg osales vaid esimeses eelsõidus ja rohkem rajale ei tulnud. Nelja eelsõidu järel oli Ligur kümnes ning Saluri oli 12. kohal, mis tähendas, et mõlemad pääsesid poolfinaali.

Nii Ligur kui ka Saluri võistlesid teises poolfinaalis. Janno Ligur lõpetas selle lätlase Janis Baumanise (Renault Twingo) ja leedulase Ernestas Staponkuse (Volkswagen Polo) järel kolmandana ning tagas seega viimasena koha finaalis. Siim Saluri pidi selles poolfinaalis leppima viimase kohaga.

Finaalis võttis kindla võidu taanlane Ulrik Linnemann (Peugeot 208), teisena lõpetas venelane Timur Šigabutinov (Renault Clio) ning kolmanda koha sai ungarlane Krisztian Szabo (Škoda Fabia). Ülejäänud finalistide vahed olid üsna väikesed, Ligur pidi leppima kuuenda kohaga.

"Enne poolfinaali oli seis juba üsna lootusetu, kuid meeskond tegi väga head tööd ning auto saadi stardijoonele. Suur oli rõõm, kui selle raske töö tasuks pääsesin finaali. Finaalis sujus kõik hästi, kuni viimase ringini, kus takerdusin katkise tagarehviga sõitva konkurendi taha. Olin neljanda koha kursil, kuid tema taha takerdumine lisas minu ringiajale 1,5 sekundit ning pidin leppima 6. kohaga," kommenteeris Ligur.

Euroopa meistrisarja liider on jätkuvalt Baumanis 70 punktiga. Ligur on kolme etapiga kogunud 25 punkti ja on üldarvestuses kümnes, Saluri on 15 punktiga 16. kohal.

MM-etapil oli kogu nädalavahetuse heas hoos esimest hooaega MM-sarjas sõitev Davy Jeanney, kes võitis neljast eelsõidust kolm ning oli parim ka poolfinaalis. Finaalsõidus sai prantslane stardist hästi minema ning võttis kindla esikoha. Tegemist on talle esimese MM-etapivõiduga ning ühtlasi on ta esimene prantslane, kes teist aastat sõidetavas MM-sarjas etapivõiduni jõudnud. Teisena lõpetas etapi tiitlikaitsja Petter Solberg (Citroen DS3) ning kolmas oli Jeanney tiimikaaslane Timmy Hansen (Peugeot 208).

Jēkabpilsist pärit Reinis Nitišs oli pärast kvalifikatsioonisõite kolmas ning kindlustas koha poolfinaalis. Seal tabas auto lõhkunud lätlast ebaõnn ja edasipääs finaali ei osutunud võimalikuks. Nitišs teenis siiski juurde 16 punkti ning ta on viie etapi järel viiendal kohal.

Sarja üldliider on Petter Solberg, kes on kogunud 138 punkti. Talle järgnevad rootslane Johan Kristoffersson (Volkswagen Polo) 103 punktiga ja norralane Andreas Bakkerud (Ford Fiesta ST) 90 punktiga.

Järgmine rallikrossi MM-etapp sõidetakse 3.-5. juulini Rootsis Höljeses. Siis on lisaks SuperCar klassi MM-etapile kavas ka super 1600, RX Lites ja Touring Car Euroopa meistrivõistluste etapp.