Esimese numbri all võistelnud Oliver Seire ja Reio Koka. Foto: Remo Kuningas

Uue hooaja esimene rahvaralli peetud

Rahvaralli direktor Peep Kristal: Sõita tuleb mõistusega

Vabariigi aastapäeval toimub Rakke vallas rahvaralli

Vao Külaseltsi eestvõttel peeti 24. veebruaril Lääne-Virumaal Rakke valla teedel rahvaralli "Pandivere talv 2017". Kaheksas masinaklassis kokku oli osalemas 78 võistluspaari.

Neljarattaveoliste autode arvestuses saavutasid võidu Martin Vaga - Joosep Ausmees (Mitsubishi Lancer Evo 8). Teise tulemuse said kirja Gert Aasmäe - Vally Soopalu (Mitsubishi Lancert Evo 9 RS) ning kolmanda Tarmo Kikkatalo - Urmas Reigo (Mitsubishi Lancer Evo).

Kaherattaveoliste autode klassis 2WD-S ehk üle 1,8-liitrise mootoritöömahuga autode arvestuses võtsid võidu Janar Dede - Jarmo Liivak (BMW M3). Kolme kiireima hulka sõitsid end veel Raul Aava - Kristjan Peegel (Honda Civic) ja Argo Kuutok - Ants Uustalu (BMW Coupe).

Kõige konkurentsitihedamas masinaklassis 2WD-V, kus võistles 23 ekipaaži, saavutasid esikoha Rivo Vähi - Karl Tarrend (Honda Civic). Martin Kutser - Kristjan Ojavee (VW Golf) lõpetasid võistluse selles klassis teise ning Indrek Tuur - Urmo Piigli (VW Golf) kolmanda kohaga.

Naisvõistlejaid oli sel korral võstlustules 5. Ülekaaluka võidu vormistas endale kiire sõiduga Maria Roop. Koos Jaanus Tobiasega Seat Ibizal sõitnud neiu võitis lähimat konkurenti enam kui kahe minutiga. Aira Lepp - Ain Lepp (Nissan Sunny) olid teised ning Kati Nõuakas - Hedi Pehme (Honda Civic) kolmandad.

Kaheteistkümnest kiiruskatsest koosnenud ralli lõpetasid SU klassis võitjaina Sander Klaus - Martin Udusalu (VAZ 21073). Poodiumikoha teenisid välja veel Ott Nootre - Harri Jõgisalu (VAZ 2105) ja Ivar Burmeister - Rauno Jüriado (VAZ 2105).

Kui SU klassis sõitis võidu 10 võistluspaari, siis ML arvestuses selgus paremusjärjestus neli ekipaaži omavahelise mõõduvõtu järel. Pjedestaalikohad teenisid välja: Timo Pipar - Jana Pipar (AZLK 2140), Heigo Tinno - Veiko Vilu (IZ 412), Martin Seljamäe - Indrek Mäestu (IZ Kombi).

Noorvõistlejaid oli sel korral võistlustules ühtekokku 12. Viis neist võistles kuni 16-aastaste ning seitse kuni 18-aastaste arvestusklassis. Nooremas vanuserühmas võitsid Egert Auendorf - Ervin Auendorf (Honda Civic) ning klassis J18 saavutasid esikoha Pranko Kõrgesaar - Priit Kõrgesaar (BMW 312 ti).

Pandivere rahvaralli oli Eesti Autospordi Liidu karikavõistluste esimene etapp, SU klassi karikavõistluste avaetapp ja M&L Liiga karikasarja esimene osavõistlus.

Järgmine rahvaralli toimub Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse ja mittetulundusühingu VilSport Klubi korraldusel 13. mail.