Üle kümnele võistluspaarile määrati kopsakas rahatrahv

Avapäeva lõpetasid liidrikohal Gross ja Mõlder

Sel nädalavahetusel toimub neljas Tartu ralli

Tartu ralli direktor lubab heatasemelist võistlust

14.-15. juulil sõidetud RR Estonia - Tartu rallil saavutasid võidu Georg Gross ja Raigo Mõlder, kellele see oli kolmandaks järjestikuseks etapivõiduks. WRC-autol kihutanud mehed olid parimad kõigil kümnel kiiruskatsel.

Eesti autoralli neljanda etapi lõpetasid võitjatena Georg Gross - Raigo Mõlder (Ford Fiesta WRC), kes on sel hooajal võitnud ka mais toimunud Harju ralli ning juunis sõidetud Lääne-Eesti ralli.

"Eks me pingutasime kõvasti ja arvestasime, et konkurents võib olla tugev ja andsime endast kõik," märkis Georg Gross. "Viimasel katsel hakkas veidi auto käiguvahetus streikima, kuid see väga ei seganud. See ralli nüüd oli juba selline tunne, et sõit oli täitsa nauditav. Meil oli ka momente ralli peale, kuid õnneks oleme õnnelikult võitjatena finišis."

Absoluutarvestuse teise kohaga ja N4 klassi võitjatena lõpetasid ralli Siim Plangi - Urmas Roosimaa (Mitsubishi Lancer Evo 10), kes jäid võitjatest 2 minuti ja 9,5 sekundi kaugusele. Üldrvestuse kolmas koht ja klassivõit neljarattaveoliste autode E12 arvestuses kuulus võistluspaarile Ranno Bundsen - Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer Evo 8). Ralli võitjaile kaotasid nad ligi kolm ja pool minutit.

EMV4 (klass E12) arvestuses kuulus teine koht võistluspaarile Aiko Aigro - Kermo Kärtmann (Mitsubishi Lancer Evo 6). Kolmanda tulemuse selles arvestuses saavutasid lätlased Guntis Lielkājis - Vilnis Miķelsons (Mitsubishi Lancer Evo 9).

Kuni kaheliitrise mootoriga kaherattaveoliste autode arvestuses EMV5 võtsid klassivõidu Karel Tölp - Martin Vihmann (Honda Civic Type-R). Teised olid Rico Rodi - Ilmar Pukk (Honda Civic Type-R) ja kolmandad Chrislin Sepp - Aleks Lesk (Honda Civic Type-R).

Kaherattaveoliste kuni 1,6-liitrise mootoriga autode arvestuses EMV6 ja Estonian R2 Challenge arvestuses võtsid hooaja teise võidu külalisvõistlejad Mārtiņš Sesks - Andris Mālnieks (Peugeot 208 R2). Kuni seitsmenda kiiruskatseni ses arvestuses liidrikohta hoidnud Ken Torn - Kuldar Sikk (Ford Fiesta R2T) pidid tehniliste probleemide tõttu esikoha loovutama ning jäid lõpuks kolme hulgast välja. Klassi teised olid Roland Poom - Ken Järveoja (Ford Fiesta R2) ja kolmandad Rasmus Uustulnd - Kauri Pannas (Peugeot 208 R2).

Klassis E11 ehk EMV7 arvestuses, kus sõidetakse üle kaheliitrise mootoriga autodega, läks klassivõit Mario Jürimäele - Rauno Rohtmetsale (BMW M3). Klassi teised olid Dmitri Nikontšuk - Jelena Nikontšuk (BMW M3) ning kolmandad Gert Kull - Toomas Keskküla.

EMV8 arvestuses ehk klassis E10 saavutasid RR Estonia - Tartu rallil võidu Lembit Soe - Kalle Ahu (Toyota Starlet). Klassi teised olid Gert Virves - Sander Pruul (Opel Astra) ja kolmandad Ronald Jürgenson - Marko Kaasik (Peugeot 205 GTI).

Klassis E9, kus sõidetakse 1,6-liitrise mootoriga kaheveoliste autodega, olid parimad Janar Tänak - Janno Õunpuu (Lada S1600). Kolme sekka mahtusid veel Tauri Pihlas - Ott Kiil (Toyota Starlet) ja Raigo Vilbiks - Hellu Smorodin (Lada Samara).

Veoautode masinaklassis tulid võitjaiks Veiko Liukanen - Toivo Liukanen (GAZ 51). Teise koha saavutasid Kaido Vilu - Erik Vaasa (GAZ 51), kes jäid klassivõitjaist maha 39,9 sekundit. Klassi kolmandad olid Meelis Hirsnik - Kaido Oru (GAZ 51).

Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad 25.-26. augustil sõidetava Lõuna-Eesti ralliga.