Tänak lõpetas Prantsusmaa ralli Ogieri järel teise kohaga

Ken Tornile elu esimeselt asfaldirallilt kuues koht

Ogier säilitas liidrikoha, Tänak kerkis teiseks

Ott Tänak lõpetas ralli avapäeva neljandal kohal

Autoralli MM-võistlused jätkuvad sel nädalal Prantsusmaal

5.-8. aprillil sõidetud Prantsusmaa MM-rallil saavutasid võidu Sebastien Ogier ja Julien Ingrassia. Võistluse lõpetasid teise tulemusega Ott Tänak ja Martin Järveoja, keda jäi prantslastest lahutama 36,1 sekundit.

Ott Tänak - Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC) tõusid teisele kohale laupäevase viimase kiiruskatse järel. Viimast võistluspäeva, mil oli kavas kaks kiiruskatset, alustasid nad heas tempos, võites ralli pikima, 55,17 km pikkuse kiiruskatse, kus polnud võistelnud pärast 1986. aastat. Eestlased olid 12,6 sekundit lähimatest konkurentidest kiiremad. Viimaselt kiiruskatselt said nad kirja viienda aja. Ralli kokkuvõttes saavutasid kaks katsevõitu teeninud Toyota sõitjad teise koha, kaotades ralli võitjapaarile Sebastien Ogier - Julien Ingrassia (Ford Fiesta WRC) 36,1 sekundit.

Ogier sõnas, et neile oli see suurepärane nädalavahetus, mis tipnes järjekordse rallivõiduga: "Olen saavutatuga rahul. Saime hea positsiooni juba reedel ja suutsime seejärel koha säilitada."

Ka Tänak tõdes, et tegu oli suurepärase võistlusega: "Me ei pingutanud ülemäära, püüdsime hoida head sõidurütmi. Eelviimasel pikal katsel tuli sõit väga puhtalt välja, seal proovisin ka maksimumi lähedal sõita ja see tasus end ära. Punktikatsel ma ei võtnud vähimalgi määral riske, tahtsin kindel olla, et saan teisel kohal finišeerida, sest see oli väga oluline. See oli mulle esimene kord Toyotaga võistelda puhtal asfaldirallil, seega on põhjust tulemusega rahul olla."

Mitte üldse ei jäänud äsjase võistlusega rahule Thierry Neuville, kes pidi leppima kolmanda kohaga. Thierry Neuville - Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) lõpetasid ralli küll kolme parema hulgas, kuid ilmselgelt olid mehed pettunud. Neuville märkis, et see nädalavahetus mõjus frustreerivalt. "Me ei suutnud liidritega sammu pidada. Ka siis mitte, kui proovisime seda väga tugevasti."

Päris pettunud olid ralli lõpul Andreas Mikkelsen - Anders Jæger (Hyundai i20 Coupe WRC), kes platseerusid seitsmendaks. "Pole üldse selline tulemus, mida me tahtsime," ütles Mikkelsen. "Meil on järgmise, Saksamaal toimuva asfaldirallini veidi aega, seega peame nüüd panustama vajalikku arendustöösse. See tähendab, et saime portsu kodutööd kaasa sellest nädalast."

Ilmselgelt oli neid veel, kelle jaoks sõit ei kulgenud ootuspäraselt. Võidušansid mängisid juba ralli alguses maha Sebastien Loeb - Daniel Elena (Citroen C3 WRC), kes sõitsid teelt välja ja jäid kraavi kinni. Oma kasutuses olnud sõiduvahendi lõhkusid laupäeval Jari-Matti Latvala - Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC). Soomlastel ei olnud viga saanud turvapuuri tõttu võimalik otsustaval päeval rajale naasta.

Toyota rallitiimi boss Tommi Mäkinen märkis võistlusjärgses pressiteates, et kuna kolmest autost kaks jõudis lõpuni, pole olukord sugugi halb. "Ott tegi hea tulemuse. Esapekka Lappi, kes sõitis laupäeval suurepäraselt, võinuks samuti poodiumile jõuda. Ma arvan, et see on hooaja üks keerulisemaid rallisid põhja-euroopa rallimeestele."

Esapekka Lappi - Janne Ferm (Toyota Yaris WRC) lõpetasid ralli kuuenda kohaga. Lappi märkis, et laupäevane rallipäev oli tõesti suurepärane ja kiirus ka pühapäeval ei olnud laita, kuid ta eksis ise ja seetõttu tuli üks rehvidest veljelt maha.

Tootjate arvestuses tõusis Toyota Gazoo Racing Prantsusmaa ralli järel koha võrra. Punkte on tiimid teeninud vastavalt: Hyundai Shell Mobis World Rally Team (111 p), M-Sport Ford World Rally Team (107 p), Toyota Gazoo Racing World Rally Team (93 p) ja Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team (81 p).

Sõitjate arvestuses on nelja etapi järel liider Ogier 84 punktiga. Neuville on kogunud 67 punkti ja asub teisel kohal. Nüüdseks 45 punkti teeninud Tänak kerkis kolmandale kohale.

Prantsusmaa ralli kuulus teise etapina ka juunioride autoralli MM-võistluste arvestusse. Etapivõidu teenisid selles arvestuses prantslased Jean-Baptiste Franceschi - Romain Courbon (Ford Fiesta R2T). Eesti rallimehed Ken Torn - Ken Järveoja (Ford Fiesta R2T) olid JWRC-arvestuses kuuendad, kaotades võitjaile 6 minutit ja 31,6 sekundit.

Autoralli MM-võistlused jätkuvad 26.-29. aprillil sõidetava Argentina ralliga.