26. mai 2018 22:00

Kalle Rovanperä võitis, Karl Martin Volver katkestas

Eestlased võistlevad sel nädalavahetusel Saksamaal

25.-26. mail peetud Saksamaa autoralli meistrivõistluste etapi Zwickaus võitsid soomlased Kalle Rovanperä - Jonne Halttunen. Opeliga võistelnud Karl Martin Volver - Marten Madissoo rallilt tulemust kirja ei saanud.

Škoda Fabia R5 ralliautoga võistelnud Kalle Rovanperä saavutas äsjasel võistlusel mitu märgilise tähtusega võitu. See oli noorele soomlasele esimeseks absoluutvõiduks asfaldirallil, samuti esmakordseks võiduks Saksamaal. "Tämä oli samalla ensimmäinen asfalttiralli voittoni," rõõmustas ta.

Rovanperä sõnul tuli hea tulemus, kuna sõit õnnestus vigadeta. Samas sõnas ta, et hankis uusi kogemusi ning sai kätte tunde, kuidas on kihutada kurvilisel kuival asfalteel täisgaasiga.

ADAC Opeli rallikarika arvestuses liidritena rajale läinud Karl Martin Volver - Marten Madissoo olid avapäeval omas masinaklassis korra liidrid, kuid lõpetasid esimese rallipäeva teisel kohal. Laupäeva hommikul asusid eestlased taas võistlust juhtima. Eelviimasel, arvult üheteistkümendal kiiruskatsel katkestasid nad sõidu. Opel Cup sõitjaist teenisid seeläbi lõpuks võidu Elias Lundberg - David Arhusiander, keda veel kümnenda lisakatse järel edestasid Karl Martin Volver - Marten Madissoo 1,9 sekundiga.

Kuna Karl Martin Volver võistlust ei lõpetanud, asus Opeli karikasarjas liidriks värskelt 45 lisapunkti saanud Elias Lundberg. Rootslane on nüüdseks kogunud 82 punkti. Teisel kohal asub kahe etapi järel Grégoire Munster 59 punktiga. Avaetapilt teenitud 50 punktiga on Karl Martin Volveri punktitabelis kolmas.