Imre Vanik: Esimese ralli kohta oli ikka väga raju!

Prototüüpautode stardirivi saab täiendust

Viru ralli stardirivi avavad Valeri Gorban ja Sergei Larens

Viru rallile registreerus 65 võistluspaari

Kuu aja pärast sõidetav Viru ralli saab uue stardipaiga

Lääne-Virumaal sõidetud Eesti autoralli meistrivõistluste neljanda etapi võitsid favoriidid Georg Gross ja Raigo Mõlder. Ford Fiesta WRC ralliautoga võistelnud mehed võitsid kõik kavas olnud 9 kiiruskatset.

Grossi Toidukaubad - Viru rallil läks favoriidina rajale rakverelane Georg Gross, kes koos saarlasest kaardilugeja Raigo Mõlderiga võttis kodurallilt järjekordse võidu.

"Kindlasti on kodus keeruline võistelda, see on selge. Ootused ja kõik... On palju tuttavaid, palju fänne, palju pealtvaatajaid. Ses suhtes muidugi raske. Omal moel on see ka toetav faktor. Ma isegi ei tea, kumba rohkem. Arvan, et pigem toetust on rohkem, kui seda teist poolt, seda pinget," arutles Georg Gross ja tunnistas, et mõnus oli kodus sõita. "Väga kihvt oli. Pole ju ammu Viru rallit sõitnud. Eelmisel aastal seda ei olnud ja viimane kord, kui 2014. aastal oli, siis ma ei sõitnud. Oli tore jälle kodus sõita," kommenteeris rallivõidu välja teeninud mees, kelle kodusesse karikariiulisse lisandus neljas Viru ralli võidukarikas. Varem on Georg Gross Lääne-Virumaa teedel toimunud sportrallil esikoha saavutanud aastail 2009, 2011 ja 2013.

Laupäevastel kiirukatsetel oli probleeme seisva tolmuga, mistõttu võistluse juht Gabriel Müürsepp otsustas muuta autode stardivahet ning viimasele kolmele katsele startisid kõik võistluspaarid ühe minuti asemel 2-minutilise vahega.

"Seekord oli jube tolm tõesti," kinnitas Gross. "Aga ilma vastu ei saa. Ise jäin ka tolmu kätte. Korraldajatelt oli see suurepärane lüke, et viimaseks ringiks anda kõikidele võistlejatele stardiintervalliks kaks minutit, sest näha oli, et esimesed 10 autot, kellel oli 2 minutit terve päeva, ei puhastanud teed nii palju, et oleks olnud tagapool minuti tagant tulijatel parem sõita. Tolm seisis jubedalt. Mina oma elu jooksul ei ole näinud, et niimoodi tolm seisaks päeva ajal, et tuult üldse ei ole. Kahe minuti tagant startides oli meilgi mitmes kohas tolmukott ees. Müts maha nende ees, kes minutiga meie taga tulid, kindlasti oli neil raske."

Teise tulemusega lõpetasid võistluse Valeri Gorban - Sergei Larens (Mini John Cooper WRC), kes kaotasid võitjaile 36,4 sekundit. Üldarvestuse kolmanda koha ja E12 klassi võidu saavutasid Eesti meistrisarja neljandal etapil Ranno Bundsen - Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer Evo 8). Nemad jäid üldvõitjaist 2 minuti ja 21,9 sekundi kaugusele.

EMV3 arvestuses (klassid N4, R5 ja S2000) võitsid Allan Popov - Aleksei Krõlov (Mitsubishi Lancer Evo 9). Kuni kaheliitrise mootoriga kaherattaveoliste autode arvestuses EMV5 võitsid hooaja teise kruusaralli Karel Tölp - Martin Vihmann (Honda Civic Type-R). Kaherattaveoliste kuni 1,6-liitrise mootoriga autode EMV2 absoluutarvestuses ja EMV6 arvestuses ning Estonian R2 Challenge arvestuses alistasid rivaalid Ken Torn - Aleks Lesk (Ford Fiesta R2T). Klassis E11, kus sõidetakse üle kaheliitrise mootoriga autodel, võtsid klassivõidu Marko Ringenberg - Allar Heina (BMW M3). Klassis E10 olid parimad Martin Saar - Karol Pert (Volkswagen Golf 2), klassis E9, võtsid klassivõidu venelased Klim Baikov - Andrei Klestšev (VAZ 2105). Veoautode masinaklassis teenisid võidu välja Taavi Niinemets - Esko Allika (GAZ 51A).

Startis 62 autot, neist lõpuni jõudis 48.

Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad 13.-15. juulil sõidetava Shell Helix Estonia ralliga.