20. jaanuar 2019 23:58

Oliver Solberg kirjutas oma nime rallivõitjana ajalukku

Norralane Oliver Solberg sai hakkama uskumatu trikiga, millega on toime tulnud vähesed. Ta saavutas Eesti autoralli meistrivõistluste arvestusse kuulunud rallil üldvõidu enne täisealiseks saamist.

Paaril viimasel hooajal kaherattaveolise autoga rallidel osalenud Oliver Solberg alustas tänavu rallitamist R5 klassi autoga. Juba esimeselt võistluselt Lätis tuli talle absoluutvõit.

Jäistel teedel kõrgete lumevallide vahel Volkswagen Polo R5 võistlusautoga kihutanud 17-aastane norralane oli selleks sõiduks hoolikalt valmistunud. Veidi enne rallit läbis ta treeningutel 400 kilomeetrit. Ka ei jätnud ta vahele rallile eelnenud testikatset, mida läbis kahel korral.

Rallivõiduni jõudmine muutus käegakatsutavaks teise rallipäeva keskel. Kuuenda kiiruskatse järel asusid Oliver Solberg ja tema uus kaardilugeja Aaron Robert Johnston rallit juhtima, tõugades liidrikohalt WRC-autoga sõitnud rallipaari Valeri Gorban - Sergei Larens. Vahe oli kaks ja pool sekundit. Kuigi avakatsest alates sõitu dikteerinud valitsevad Eesti meistrid suutsid järgmisel kiiruskatsel vahet vähendada, siis Solberg ja Johnston noppisid viimastelt lisakatsetelt võidud ning lõpetasid sõidu esikohaga. Alūksne ralli mullused võitjad Gorban ja Larens jäid neist kokkuvõttes 16 sekundi kaugusele.

"Aasta algas paremini, kui oleksin eales osanud oodata. Tuli võit! See on uskumatult hea tunne, et saavutasin oma esimese üldvõidu rallidebüüdil R5 autoga," sõnas Oliver Solberg.

Autoralli maailmameistri Petter Solbergi poeg Oliver Solberg kirjutas oma nime kuldsete tähtedega Eesti autospordi ajalukku. Ta on üks neist alla 18-aastastest noortest, kes jõudnud Eesti autoralli meistrisarja etapil absoluutvõiduni. Varem on seesuguse saavutusega hakkama saanud teinegi norralane - Andreas Mikkelsen. 17-aastasena võitis Mikkelsen esikoha 2006. aasta Saaremaa rallil. 17 aasta vanuselt on Eesti meistrivõistlustel rallivõiduni jõudnud ka soomlane Jari-Matti Latvala, kes alistas rivaalid 2003. aastal Tartu talverallil. Mõnevõrra nooremana, 16-aastasena on korra siin võidutsenud venelane Jevgeni Novikov, kes üllatas kiire sõiduga 2007. aasta Põlva talverallil. Läbi ajaloo on Eesti autoralli meistrivõistluste etapi noorim võitja soomlane Kalle Rovanperä. Tema saavutas 2016. aastal Gulbenes Sarma rallil esikoha 15-aastaselt.