Ken Torn võttis Euroopa meistrisarja etapil klassivõidu

Euroopa meistrisarjas debüteeriv Oliver Solberg ralli liider

Hulk eestlasi osaleb Lätis toimuval Liepāja rallil

Mārtiņš Sesks teeb kodus debüüdi R5 klassi autoga

Priit Koik asub võistlema R5 klassi autoga

25. mail sõideti Liepāja rallil viis kiiruskatset. Kui Euroopa meistrisarja etapp sai sellega poole peale, siis laupäevane rallipäev läks Läti meistrivõistluste arvestusse kolmanda etapina.

Ralli avakatse võitsid nii Läti kui ka Euroopa meistrisarja arvestues võistlevad Oliver Solberg - Aaron Johnston (Volkswagen Polo GTI R5), kes asusid sellega võistlust juhtima. Kaks järgmist kiiruskatset võitsid Georg Gross - Raigo Mõlder (Ford Fiesta WRC), mis tähendas ühtlasi, et teistkordselt uue WRC-autoga kihutavad eestlased möödusid konkurentidest, asudes 7,9 sekundilise eduga liidriks. Neljandalt kiiruskatselt said mõlemad rallipaarid kirja võrdse aja. Päeva viimase kiiruskatse võitsid R5 klassi autoga sõitvad rallistid 3,8 sekundilise eduga. See tähendas, et päeva lõpuks oli kummagi võistluspaari kontol kaks katsevõitu ja üks jagatud võit, kuid Läti meistrivõistluste kolmanda etapi võitjaina lõpetasid sõidu Georg Gross ja Raigo Mõlder.

Euroopa meistrivõistluste arvestuses lõpetasid avapäeva liidritena Oliver Solberg - Aaron Johnston. Teised olid Aleksei Lukjanuk - Aleksei Arnautov (Citroen C3 R5), kes jäid neist 9,7 sekundi kaugusele. Kolmandale positsioonile platseerusid esmakordselt R5 autoga võistlevad lätlased Mārtiņš Sesks - Krišjānis Caune (Škoda Fabia R5), keda jäi liidritest lahutama 24,9 sekundit.

Pühapäeval on Liepāja rallil kavas kaheksa kiiruskatset. Nende läbimise järel selguvad Euroopa meistrivõistluste kolmanda etapi võitjad ning Läti meistrisarja neljanda etapi parimad.