Rauno Paltser
14. juuni 2019 23:26

Georg Gross jahib kodurallil viiendat üldvõitu

Reede õhtul anti Rakvere keskväljakul start Eesti autoralli meistrivõistluste kolmandale etapile. Grossi Toidukaubad - Viru ralli avapäeval sõideti kolm kiiruskatset ja läbiti 22,11 katsekilomeetrit.

Võistlus Algas Kunda linna külje all sõidetud 9,89 km pikkuse kruuskatsega, kus parima aja said kirja Georg Gross - Raigo Mõlder (Ford Fiesta WRC).

Kohe avakatsel sattus tehniliste probleemide küüsi kahekordne Viru ralli võitja Margus Murakas, kelle Audi S1 võistlusautol kadus kütuserõhk ning sellega seoses autol jõud.

Sarnaselt mulluse ralliga, sõideti avapäeval ka 2,33 km pikkune Kunda linnakatse. Teist aastat järjest võitsid selle Gross ja Mõlder. Kui avakatsel sõitsid teise aja välja Valeri Gorban - Sergei Larens (BMW Mini John Cooper WRC), siis teisel suutsid end kahe WRC-auto vahele pressida poolakad Tomasz Kasperczyk - Damian Syty (Ford Fiesta R5).

Kui reedese võistluspäeva kaks esimest katset möödusid suuremate vahejuhtumiteta, siis kolmas katse tõi kaasa palju rehvipurunemisi ning sellest ei pääsenud ka ralli liidrid Georg Gross - Raigo Mõlder, kes kohe katse alguses ühes mahapöördes rehvi lõhkusid. Hoolimata sellest, et mehed said katselt neljanda aja ja kaotasid katse võitnud Gorbanile ja Larensile 8,2 sekundit, siis võistluspäeva lõpetasid Gross - Mõlder siiski liidrina.

Eestlaste edu laupäevaste lisakatsete eel jäi Gorbani ja Larensi ees 4,3 sekundiliseks. Kolmandana lõpetasid Grossi Toidukaubad - Viru ralli avapäeva Raul Jeets - Andrus Toom (Škoda Fabia R5), kes kaotasid liidritele 17,3 sekundit.

Laupäeval ootab Grossi Toidukaubad - Viru rallil võistlejaid ees seitse kiiruskatset, mille jooksul läbitakse 81,83 katsekilomeetrit. Laupäevastele katsetele stardib kümme esimest autot pööratud järjestuses.