25. august 2019 15:35
Harukordne vaatepilt: esikolmikus vaid Tänak ja tema tiimikaaslased Foto: Toyota Gazoo Racing

Tänakule Saksamaalt kolmas võit, Toyotale kolmikvõit

Saksamaa MM-rallil oli kolmandat aastat järjest võidumees Ott Tänak. 31-aastane saarlase järel samuti poodiumikoha kindlustanud tiimikaaslased Kris Meeke ja Jari-Matti Latvala tagasid Toyotale kolmikvõidu.

Autoralli MM-võistluste kümnendal etapil seiras Toyota konkurente ebaõnn. Rehvipurunemised rikkusid nii näiteks nii Thierry Neuville kui ka Sebastien Ogieri võimaluse parimate kohtade jagamisse sekkuda.

Koos Martin Järveojaga võistelnud Ott Tänak sai probleemivabalt ralli lõpuni sõita ja teenida sõitjate arvestuses maksimaalsed punktid. Praeguseks on tal koos 205 punkti. Neuville on 170 punktiga teine ja Ogier 163 punktiga kolmas.

Lisaks Tänakule ja Järveojale tegid head tööd teised Toyota Gazoo Racingu rallipaarid. Kris Meeke - Seb Marshall lõpetasid ralli teisel kohal ja Jari-Matti Latvala - Miikka Anttila olid kolmandad.

Tootjate arvestuses on endiselt enim punkte Hyundail, kokku 289. Toyotal on nüüd 281 punkti. Citroenil on kirjas 216 ja Fordil 168 punkti.

Toyotale oli äsjane ralli väga õnnestunud. Tiimi boss Tommi Mäkinen ütles, et tegu oli neile suurepärase võistlusega.

Ühtlasi oli Saksamaa rallil eimest korda WRC-autoga võistlemas Toyota Gazoo Racing Rally Challenge Programi sõitja Takamoto Katsuta. Koos Daniel Barrittiga võistelnud jaapanlane lõpetas ralli üldarvestuse kümnenda kohaga.