01. september 2019 0:06

Gross ja Solberg pakkusid Lõuna-Eestis põneva etenduse

Eesti ja Läti autoralli meistrivõistlused jätkusid augusti viimastel päevadel peetud Lõuna-Eesti ralliga. Võrumaa teedel pakkusid nauditavat vaatemängu Oliver Solberg - Aaron Robert Johnston ja Georg Gross - Raigo Mõlder.

Ralli avapäeva, mil oli kavas kolm kiiruskatset, lõpetasid liidrikohal Oliver Solberg - Aaron Robert Johnston (VW Polo R5). Külalisvõistlejate edu teisel kohal olnud võistluspaari Georg Gross - Raigo Mõlder (Ford Fiesta WRC) ees oli 1,3 sekundit.

Nagu reedel, jätkus ka laupäeval duell Solberg versus Gross. Kui teise võistluspäeva avakatse võitis Solberg, suurendades edu 4,7 sekundi peale, siis kohe järgeval tegi ta pirueti ning andis Grossile 6,8 sekundit tagasi. Päeva esimesele hoolduspausile tuli liidrina Gross, kelle edu noore norralase ees oli 2,1 sekundit.

Hommikuste katsete kordused võitis Gross, kasvatades oma edu 8,8 sekundile. Kui ralli kuuenda ja seitsmenda kiiruskatse võitis rakverelane, järgnevad kaks seevastu Solberg, kes oli konkurendi edu sulatanud vaid 2,7 sekundile.

Ralli kaks viimast kiiruskatset pakkusid rajaäärde kogunenud publikule põnevust kuni viimaste meetriteni. Esimesena võttis rünnaku ette Gross, kes võitis katse ning suurendas edu Solbergi ees 2,7 sekundi võrra. Kuigi Solberg võitis punktikatse ning edestas eestlast 1,5 sekundiga, siis ralli võiduks jäi sellest väheks.

Lõuna-Eesti ralli 2019 võitjatena finišeerisid Georg Gross - Raigo Mõlder, kes edestasid 11 kiiruskatse kokkuvõttes Oliver Solberg - Aaron Robert Johnstonit 3,9 sekundiga.

"Mul on aastaid tagasi olnud Ott Tänakuga sarnaseid sekund-sekundis lahinguid ja selles mõttes ei olnud see mulle võõras kogemus. Oliver surus ikka väga korralikult ja meil oli korralik spordipäev, aga me nägime, et me suudame seda hoogu sõita, kuigi pidime vahel ka oma piire ületama. Hoolimata sellest, et vahepeal sõitsime ka üle piiri, ei tahtnud me seda võitu ära anda ja lõpuks lõpp hea, kõik hea," sõnas teistkordselt Lõuna-Eesti rallil võidutsenud Georg Gross.

Kui ralli absoluutarvestuses pidid Solberg - Jonston leppima teise kohaga, siis EMV2 arvestuses kuulus esikoht just neile. Selle tulemusega kindlustasid nad endale ka tänavuse meistritiitli.

"Oli väga tihe heitlus Grossiga, kus kord võitsin mina katse ja siis jälle tema. Ma ei lootnud nendel kiiretel katsetel võita ja eriti tema oluliselt kiirema auto vastu, kuid kui poleks seda spinni olnud, siis oleks ehk olnud hoopis teine tulemus. Viimasel katsel andsin endast maksimumi ja vähendasin vahet, kuid natukene jäi puudu," võttis Solberg põneva võistluse kokku.

Lõuna-Eesti ralli kolmas koht kuulus võistluspaarile Egon Kaur - Silver Simm (Ford Fiesta), kes jäid võitjatest minuti ja 12,2 sekundi kaugusele.

Kui Lõuna-Eesti ralli üldvõidule käis tihe heitlus, siis esirattaveoliste autode arvestuses EMV3 ja Estonian Junior Challenge arvestustes oli see veel tihedam. Võitja selgus alles viimasel kiiruskatse järel. Mõlemas arvestuses võtsid etapivõidu Robert Virves - Sander Pruul (Ford Fiesta R2T). Nende edu tänavuse Estonian R2 Challenge võitjapaari Ken Torn - Kauri Pannas (Ford Fiesta R2T) ees oli vaid 0,6 sekundit.

"Ma arvan, et iga ralliga olen midagi juurde õppinud ning lõpuks on hakanud tekkima hoog, mida on selle autoga (R2), millel pole palju jõudu tarvis ning seda tuleb osata hoida. Viimasel katsel pingutasin kõvasti, kuigi seal oli palju tegemist, sest ere päike ja tolm segasid kohati päris palju," sõnas Virves.

EMV4 arvestuses võtsid Emils Blūms - Didzis Eglītis (Mitsubishi Lancer Evo 9). EMV5 arvestuses olid parimad Patrick Juhe - Rainis Raidma (Honda Civic). EMV6 arvestuses võidutsesid vennad Kristo Subi - Raido Subi (Honda Civic Type-R). EMV7 arvestuses võitsid Raiko Aru - Veiko Kullamäe (BMW M3). Veoautode masinaklassis EMV8 osutusid kolmandat rallit järjest võitmatuks Taavi Niinemets - Esko Allika (GAZ 51A), kes kindlustasid endile selle tulemusega ka tänavuse meistritiitli.

Eesti autoralli meistrivõistluste tänavuse hooaja viimane etapp peetakse 11.-12. oktoobril Saaremaal.