13. veebruar 2022 1:26

Lätis võidutsesid Teemu Asunmaa ja Ville Mannisenmäki

Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad Lätis

Sarma rallile lubatakse piiratud hulk pealtvaatajaid

12. veebruaril Lätis Gulbene ümbruse teedel toimunud Sarma ralli võitsid Teemu Asunmaa ja Ville Mannisenmäki. Ligemale 90 katsekilomeetri läbimise järel edestasid nad lähimaid rivaale 11,54 sekundiga.

Eesti meistrivõistluste ja Läti meistrisarja arvestusse kuulunud rallil saavutasid üldvõidu soomlased Teemu Asunmaa - Ville Mannisenmäki (Škoda Fabia Evo Rally2). Teine koht kuulus Ukraina-Eesti ekipaažile Valeri Gorban - Sergei Larens (Mini Cooper JCW WRC). Kolmanda tulemuse said kirja Karl Martin Volver - Marten Madissoo (Škoda Fabia proto), kes jäid võitjatest minuti ja 3,57 sekundi kaugusele.

"Üldjoontes oli hea päev, kõik läks plaanide kohaselt. Me ei surunud hullult, aga ka mitte ei kruiisinud niisama, sest konkurents oli tegelikult üsna kõva," kommenteeris viiekordne Soome rallimeister Teemu Asunmaa.

Ralli võitnud põhjanaabrid Eesti meistrivõistluste arvestuses ei osalenud nagu ka mitmed teised Sarma rallil startinud.

Gorbanile ja Larensile ning Volverile ja Madissoole kuulusid Eesti meistrivõistluste EMV1 arvestuse kaks kõrgemat kohta. "Pärast rajaga tutvumist tundus, et on tulemas väga raske ralli," rääkis Volver. Tutvumise ajal valitsesid plusskraadid ning teid kattis lumepudru. "Öösel läks külmaks ning hommikul oli üllatavalt hea pidamine. Esimene ringi võtsime rahulikumalt, teisel tõstsime tempot. Üldiselt sõitsime oma sõitu, pidevalt teiste aegu ei jälginud."

Ralli avakatselt kolmanda aja kirja saanud EMV2 klassis osalenud Georg Linnamäe - James Morgan (Volkswagen Polo R5) kaotasid šansid võidu peale sõita, kui teisel kiiruskatsel libises auto teelt välja ja jäi hange kinni.. See tähendas neile umbes kaheksaminutilist ajakaotust. Kui nimetatud kiiruskatse välja arvata, näitasid nad klassi parimaid aegu.

Eesti meistrisarja arvestuses võtsid EMV2 arvestuses võidu leedulased Vladas Jurkevicius - Aisvydas Paliukenas (Škoda Fabia R5 Rally2 Evo). EMV3 arvestuses võitsid Hubert Laskowski - Michal Kusnierz (Ford Fiesta). EMV4 arvestuses saavutasid esikoha Karl-Markus Sei - Martin Leotoots (Peugeot 208 Rally4). EMV5 arvestuses võitsid lätlased Edijs Bergmanis - Ivo Pūķis (Mitsubishi Lancer Evo 9). EMV6 arvestuses võitsid Tarmo Lee - Tõnu Nõmmik (BMW 320), EMV7 arvestuses Keiro Orgus - Evelin Mitendorf (Honda Civic Type-R) ja EMV8 arvestuses Karel Tölp - Sander Siniorg (Ford Fiesta R2).