Kristjan Sooper
09. august 2022 22:36

Eesti rallikrossisõitjad esinesid Leedus edukalt

Leedus Vilkyciai rajal sõideti laupäeval ja pühapäeval vastavalt rallikrossi Läti-Leedu meistrivõistluste neljas ja NEZ Balti meistrivõistluste (NEZ BRX) teine etapp.

Mõlemal võistlustel saavutasid mitmed eestlased kõrgeid kohti, võidukad olid eri klassides Janno Ligur, Arvo Kask ja Rauno Rappu.

Janno Ligur (Škoda Fabia) võitis Super 1600 klassis mõlema võistlussarja etapi ning on ka mõlema võistlussarja liider. Läti-Leedu meistrivõistluste etapil oli Andreas Aulik (VW Golf) viies ja Robin Allik (Honda Civic) kuues. Ligur on sarja liidrina kogunud 139 punkti, Aulik jätkab neljandana 88 punktiga, Robin Allik on 52 punktiga kaheksas ja Kevin Allik (Mitsubishi Colt) 38 punktiga kümnes.

NEX BRX-i osavõistlusel sai Andre Kurg (Škoda Fabia) klassis Super 1600 neljanda koha, Aulik oli kuues ja Robin Allik üheksas. Etapi võitnud Liguril on 47 punkti, Kurg jätkab teisel kohal 46 ja Aulik viiendal 32 ja Robin Allik kaheksandal 21 punktiga.

Klassis Super 2000 oli Marko Muru (Honda Civic) Läti-Leedu sarja teine ja BRX-i kuues, esimeses on ta punktitabeli liider, teises kuues.

Supercar klassis sai Andri Õun (Ford Ka+ Active) Läti-Leedu sarja etapil kolmanda koha ja jätkab sarja teisel positsioonil, Valdur Reinsalu (Ford Ka+ Active) on samas sarja punktitabelis kuues. BRX-i etapil saavutasid eestlased nelikveoliste autode klassis kaksikvõidu: esimene Arvo Kask, teine Mart Tikkerbär, Maiko Tamm oli neljas (kõik Mitsubishi Lancer Evo). Sarja juhib Edijs Ošs (Škoda Fabia) 42 punktiga, Kask on temast ühe, Tikkerbär kuue ja Tamm seitsme punkti kaugusel.

Läti-Leedu sarja Yaris Cupil sai Albert Ako Kokk kolmanda koha. Ühel etapil osalenud Kokk on punktitabelis seitsmes.

NEX BRX-i Touringcar-klassis oli Rauno Rappu võidukas ja Raul Laanisto (mõl VAZ-2105) kolmas, punktitabelis asuvad nad samadel positsioonidel. Krosskartide Xtreme-klassis sai Liis Talivere (Speecar Xtreme) teise koha ja jätkab BRX-sarja samuti teisel kohal.

Läti-Leedu meistrivõistluste viies etapp toimub 27. augustil Jekabpilsis ja ja Balti meistrivõistluste kolmas etapp 11. septembril Bikerniekis.