08. juuli 2007 20:49

Laupäeval sõideti rahvasprindi sarja etapp Hiiumaal

«See maksis kätte, et auto tunnetust veel polnud»

Taivo Sisas katkestas võistluse väljasõidu tõttu. Foto: Argo Nurs
7. juulil sõideti Hiiumaal Luidjal rahvasprindi karikavõistluste viies etapp. Ligi 3,5 kilomeetri pikkusel kruusakattega teel kulgenud võistlusel näitas parimat aega 4WD klassis võistelnud Ranno Bundsen.

11 osavõtjaga 4WD klassis saavutas etapivõidu Ranno Bundsen. Subaru Imprezal sõitnud mees avavoorust head tulemust ei saanud, kuid võit teises ja kolmandas sõidus tagas esikoha. Virgo Arge (Mitsubishi Lancer Evo 8) oli teine ja Henri Raide (Mitsubishi Lancer) kolmas.

2WD sport klassis jõudis võiduni Reiko Lempu (Honda Civic Type-R). Saarlane edestas konkurente kõigis kolmes voorus. Jan Õunaste (Nissan Sunny) lõpetas võistluse teise ja Romet Kors (VW Golf GTi) kolmanda kohaga.

"Rada oli väga hea, mulle sobis," kiitis esmakordselt Hondal võiduni jõudnud Reiko Lempu. "Sõit tuli ilusti välja, korraldus oli hea," lausus Hiiumaalt täiendavat sõidukogemust hankimas käinud saarlane. "Plaanin ka edaspidi rahvasprindid kaasa sõita, et kogemusi juurde saada - just pidurdusmaade ja kurviläbimiskiiruse osas."

Kolm ralliautode arvestuses võistelnud "mossemeest" jagasid kohad vastavalt: Olavi Kask esimene, Kristo Tamm teine ja Kalle Melioranski kolmas.

Moskvitšide klassis saavutas tihedas konkurentsis etapivõidu Marko Eespakk (AZLK 2140). Teise tulemusega lõpetas Hiiumaal peetud sprindivõistluse Janno Sepp (IZ 412-05) ja kolmanda koha saavutas Janar Nagel (AZLK 2140). Sarja liider Taivo Sisas katkestas võistluse väljasõidu tõttu avavoorus.

Naisteklassis edestas konkurente kõigis voorudes parimat aega näidanud Inger Tuur (VW Golf GTi). Teine oli Erika Teffo (Ford Puma) ja kolmas Sirje Potisepp (Nissan Sunny GTi).

Klassis 2WDb pääsesid poodiumile Ago Onton (Mazda 3), Enn Kasari (Peugeot 206) ja Toomas Vask (BMW 325i). 2WDa arvestuses osutusid edukaimaks Kert Kärbo (Honda Civic CRX), Meelis Liivrand (VW Golf) ja Andrus Kluge (Honda Civic).

Rahvasprindi karikasarja järgmine osavõistlus peetakse 29. juulil Jaanimäel.