14. aprill 2008 18:04

Audru ringrajal peeti järjekordne supekrossi etapp

Foto: Liisi AasmäeLaupäeval, 12. aprillil toimus Pärnu maakonnas Audru ringrajal superkrossi karikavõistluste viies etapp. Sel aastal on kõik superkrossi sarja osavõistlused peetud ringrajal.

Noored A võistlusklassis tegi päeva parima aja Karl Raudsepp (Honda Civic) ja noppis sellega lisapunkti. Selles klassis oli konkurents väga tihe, sest finaalis aja kirja saanud kuus võistlejat mahtusid finišijoonel 8 sekundi sisse. Finaalis tuhises esimesena üle finišijoone küll Erik Raudsepp (Honda Civic), kuid et tema möödumist teisel ringil Janno Ligurist (Lada Samara) ei peetud määrustepäraseks, siis liideti tartlase ajale 20 sekundit. See tähendas kokkuvõttes aga kuuendat kohta.

Pärast Erik Raudsepale karistuse määramist osutus võitjaks Nikolai Martšenko (Cirtoen Saxo VTS). Teiseks tuli Andre Kurg (Lada Samara) ja kolmandale kohele tõusis Karl Raudsepp.

Noored B klassi eelsõitude kiireim oli Martin Seppam (VW Golf), kuid finaalis oli ta sunnitud tunnistama Sander Palmiste (VW Golf) paremust. Kolmandale kohale tuli Heigo Kriibi (VW Golf).

Esirattaveoliste autode arvestusklassis noppis kõik eelsõitude võidud Margus Suigusaar (Opel Astra). Harjumaa noormees suutis kõik konkurendid selja taga hoida ka finaalis. Teise koha sai Raimo Reek (VW Golf) ja kolmanda Eno Kriibi (VW Golf). Üks favoriitidest, Sten Karuks (VAZ 2108), oli sunnitud käigukasti probleemide tõttu juba treeningsõidus auto raja äärde keerama.

Tagarattaveolisi autosid oli kohal vaid neli. Neile peeti seega vaid kaks eelsõiduvooru, millest mõlemad võitis Kevo Kärp (VAZ 2101). Võidu võttis Kärp ka finaalis ja noppis esikoha punktid. Kalmer Vaht (VAZ 2101) tuli teiseks ja Ainar Arula (VAZ 2105) kolmandaks.

Vabaklassis ei andnud teistele võimalust Vahur Mitjan (Subaru Impreza). Teisele kohale tuli Rommi Pukk (BMW 318) ja kolmandale Genadi Pedras (Opel Kadett).

Superfinaali kiireim oli samuti Vahur Mitjan. Meeskondliku esikoha sai seekordselt etapilt Ligur Racing.