13. september 2009 1:04

Rahvaralli karikasarja viies etapp peeti Läänemaal

Rahvaralli karikavõistluste viienda etapi võitsid viimasena rajale läinud Rainer Parik ja Renee Reinu. Kolme hulka pääsesid veel Arsi Tupits - Kaarel Sangernebo (fotol) ning Rain Rannala - Simmo Nestor.

12. septembril Läänemaal sõidetud rahvarallil hõivasid üldarvestuse kuus paremat kohta neljarattaveolistel autodel sõitnud mehed. Üldvõiduni jõudsid seekordsel etapil viimase võistlusnumbri all sõitnud Rainer Parik - Renee Reinu.

"Võita on ikka hea tunne," kommenteeris kümnest katsest seitsmel parimat aega näidanud Parik viimase lisakatse lõppedes.

4WD klassi ja üldarvestuse teise koha saavutasid Arsi Tupits - Kaarel Sangernebo, kes jäid parimaile alla 16,8 sekundiga. Kolmanda tulemuse kirja saanud Rain Rannala - Simmo Nestor kaotasid võitjapaarile 32,2 sekundit.

Üle 1600 kuupsentimeetrise mootoritöömahuga autode klassis saavutasid võidu Gert Aasmäe - Teele Sepp. Väiksema kubatuuriga kaherattaveoliste autode arvestuses osutusid võitjaiks Taavo Tigane - Rando Jansen.

Naiste omavahelises mõõduvõtus edestasid konkurente Maila Vaher - Karita Kivi. Moskvitšide klassis jõudsid etapivõiduni Marko Kukuškin - Elimar Kibus.

Kuni 18-aastaste noorte arvestuses said eakaaslastest jagu Mirko Kaunis - Marko Kaunis, kelle edu teise kohaga lõpetanud Tony Võsuri ja Margus Laanepi ees jäi ralli lõppedes kolmele sekundile. Vanemas vanuserühmas, kus pidasid duelli kuni 21-aastased noorvõistlejad sportautodel, lõpetasid sõidu ainsana Gert Lombiots - Mihkel Speek. Samuti V21 klassis osalenud Sander Siniorg - Urmas Künstler tulemust kirja ei saanud, kuna nende Toyota Yaris "lendas rajaäärsesse lepikusse".

Alustas Läänemaa rahvarallit kokku 91 autot, neist lõpuni jõudis 75. Suuremjagu katkestanud sõitjaist pidi võistluse pooleli jätma auto tehnilise rikke tõttu. Pärast mõne katse läbimist jäi ralli pooleli ka ühe nulliga ohutusautol sõitnud Urmo Aaval ja Rivo Hellil - põhjuseks mootoriprobleemid.