Loe kommentaare (1)
Virtsus saavutas etapivõidu Argo Aednurm. Foto: Liis Vokk

Läänemaa karika- ja meistrivõistluste võitjad selgunud

Läänemaa jääraja karikasarjale tõmmatakse joon alla

Pühapäeval peeti Virtsu sadama lähistel merejääl MTÜ KR Racing korraldusel jäärajavõistlus, mis kuulus finaaletapina Läänemaa jäärajasõidu meistri- ja karikasarja arvestusse.

Kui veel võistluspäeva eelsel õhtul oli etapi organisaatoreil kartus, et vihm ja soojaks pööranud ilm ei lase võistlust üldse korraldada, siis hommikul oli põhjust rõõmustada - vett rajal ei olnud ja see pidas kenasti vastu kuni võistluse lõpuni.

Tuulist ilma pidid trotsima kõik kohalviibijad. Vastavalt ilmaoludele, kus teise vooru ajal päike välja tuli ning ilm selgines, muutus rada iga vooruga järjest karedamaks ning sõiduajad paranesid märgatavalt. Huvi oli võistluse vastu võrdlemisi suur. Kui eelmisel aastal jäi osalejate arv Virtsus alla 20, siis sel korral oli mandaatkomisjoni töö lõpuks end kirja pannud juba 52 võistlejat kaheksas masinaklassis.

Erilist huvi pakkusid pealtvaatajatele seekord murutraktorid, mis samuti joonele pandi. "Spetsiaalse ettevalmistusega masinad arendavad kiirust umbes 50 km/h ning Soomes on sellised võidusõidud väga populaarsed," sõnas traktorite masinaklassi võitnud kohalik mees Olev Kaas. Kui autod läbisid ühes voorus veidi üle 2 km, kus ringi pikkuseks 1030 m, siis traktoritele oli ette valmistatud väiksem ring pikkusega 350 m. Seda läbisid nad ühes voorus 10 korda ühisstardina.

4WD klassis asus starti 11 meest. Sõit õnnestus 4 WD klassis võita Argo Aednurmel, kes viimase vooruga napsas etapivõidu Helmet Palmi eest. Palm nentis, et ta läks kolmandas voorus liiga julgeks ja seetõttu sai Aednurm temast jagu. "Rada oli karedam, kui eeldasin. Seetõttu oli hoog suurem ja pöörasin rajalt kõrvale, murutraktorite rajale. Sealt tuli suur ajakadu. Teistel läks kiirem aeg kirja, aga mina seal kaotasin," rääkis Palm. "Kokkuvõttes võitsin kolmest etapist kaks, nii et tegelikult on hästi. Viimane etapp läks untsu oma lohakuse pärast."

Kolmanda koha saavutas Vesiroosi Pubi ja Hanila vallavalitsuse kaasabil peetud Virtsu osavõistlusel Kaido Saul.

Esirattaveoliste autode klassis oli 11. märtsil kiireim Siim Hiieväli, kes võitis sõidu Valmar Gildeni ja Valdo Urbi ees.

Parimaks nii tagarattaveoliste autode klassis ja SU klassis osutus Rainer Meus. Tagaveoliste arvestuses mahtusid äsjasel võistlusel poodiumile veel BMW-ga võistelnud Keio Serbin ning Marko Kukuškin. SU klassis oli teine Sander Ilves ja kolmas Madis Kruusma, kes väga tihedas sekund-sekundi sõidus võitis Kalle Kruusmat 0,9 sekundiga.

J18 klassis saavutas võidu Keven Serbin. Talle järgnesid Reigo Laev ja Rene Maas.

Naisi oli kohal kolm. Kiireimaks osutus Ly Märss. Kersti Rehe oli teine ning Katrin Hattu kolmas.

Läänemaa karikasarjas peeti arvestust kuues võistlusklassis. Paralleelselt viidi läbi Läänemaa meistrivõistlused, kus punkte said vaid Läänemaa inimesed. Kummagi võistlussarja parimaid autasustati pärast Virtsu etappi.

Enne viimast etappi oli kõige pingelisem seis SU klassis, kus esimest ja teist kohta jagasid Kalle Kruusma ja Sander Ilves. Otsustava sõidu võitis Ilves. Kalle Kruusma oli kokkuvõttes teine ja Madis Kruusma kolmas.

4WD klassis osutus võitjaks Helmet Palm, teine oli Argo Aednurm ja kolmas Kaido Saul. Esirattaveoliste autode klassis, kus punkte teenis 17 meest, olid edukad Valmar Gilden, Eero Labotkin ja Risto Laanisto. Tagarattaveoliste masinaklassis saavutas võidu Keio Serbin, kellele järgnesid Konstantin Vedennikov ja Marko Kukuškin. J18 klassis olid karikasarja parimad Keven Serbin, Jonar Ilves ja Kaido Märss ning naistest Ly Märss, Katrin Hattu ja Piret Gilden.

Meistrivõistluste arevestuses, kus osalesid ainult Läänemaa autosportlased, kujunes lõplik pingerida 4WD klassis järgnevaks: võitja Argo Aednurm, teine Kaido Saul ja kolmas Meelis Orgla. Esirattaveoliste arvestusklassis osutusid edukaimateks Valmar Gilden, Siim Hiieväli ja Rait Peedoson. Tagarattaveoliste klassis oli esikolmik: Keio Serbin, Marko Kukuškin, Lembit Madisoo. SU klassis kuulus võit Sander Ilvesele, Kalle Kruusma ja Madis Kruusma ees. Kuni 18-aastaste noorte arvestuses oli võitja Keven Serbin, kellele järgnesid Jonar Ilves ja Kaido Märss. Naisteklassis võttis võidu Ly Märss. Katrin Hattu oli kokkuvõttes teine ja Piret Gilden kolmas.