Eesti autoralli meistrisarja etapi võitsid Lukjanuk ja Arnautov

Esmakordselt katsevõiduni jõudnud Abram lõpetas ralli teise kohaga

Plangi ja Sarapuu katkestasid Kuramaa ralli liidrikohalt

Jānis Vorobjovs liider, Siim Plangi nobedaim eestlane

Siim Plangi oli Kuramaa ralli testikatsel kiireim

Kuramaa ralli kuulub taas Eesti meistrisarja arvestusse

Lätis ja Eesti autoralli meistrivõistluste arvestusse kuulunud Kuramaa rallil saavutas esikoha Venemaa rallipaar Aleksei Lukjanuk - Aleksei Arnautov. Venelased võitsid üheteistkümnest kiiruskatsest viis.

Rali võitjaina finišeerisid 30. augustil Liepājas pärast 11 kiiruskatse läbimist Aleksei Lukjanuk - Aleksei Arnautov. Reedeste katsete järel kolmandale positsioonile kerkinud idanaabrid tõusid liidriks pärast seitsmendat kiiruskatset, kui võistlust juhtima asunud Siim Plangi - Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer Evo 10) pidid auto kütusepumba rikke tõttu võidusõidu katkestama. Venelased hoidsid kättevõidetud positsiooni kuni ralli lõpuni ja teenisid välja üldvõidu ning esikoha N4 klassis.

Teise koha saavutasid Markus Abram - Rein Jõessar (Mitsubishi Lancer Evo 10). Neid jäi võitjaist lahutama kokkuvõttes 42,27 sekundit. Kolmandaks platseerunud kohalikud võistlejad Mārcis Ķenavs - Gatis Cimdiņš (Mitsubishi Lancer Evo 10) pidid omakorda tunnistama eestlaste 1,16 sekundilist paremust. Selline oli ralli lõppedes ka N4 klassi esikolmik.

R5 klassis võitsid tänavuse Kuramaa autoralli Mārtiņš Svilis - Ivo Pūķis (Ford Fiesta R5), kes üldises pingereas olid kuuendad. Teise tulemusega lõpetasid võistluse selles klassis Martynas Samuitis - Ramūnas Šaučikovas (Mitsubishi Lancer Evo 10) ning kolmandad olid Radik Shaymiev - Maxim Tsvetkov (Peugeot 207 S2000).

2WD klassis teenisid võidu välja Andis Neikšāns - Aivis Aizsilnieks (BMW M3). Kaks järgmist poodiumikohta kuulusid eestlastele. Neist 3,9 sekundi kaugusele jäid Toomas Vask - Taaniel Tigas (BMW M3) ning ligemale 3 minutit kaotasid klassivõitjaile. Kristo Subi - Teele Sepp (Honda Civic Type-R).

Eestisse tuli võit masinaklassis R2. Sander Pärn - James Morgan (Ford Fiesta R2) edestasid teise tulemuse kirja saanuyd võistluspaari Emīls Blūms - Reinis Vilsons (Honda Civic Type-R) 9,49 sekundiga. Rainer Rohtmets - Rauno Rohtmets (Citroen C2 R2 Max) olid kolmandad, kaotust klassivõitjaile 14,45 sekundit. Läti meistrisarja R2 arvestuse liidrid Ralfs Sirmacis - Māris Kulšs (Ford Fiesta R2) pidid seekord leppima neljanda kohaga.