17. jaanuar 2015 19:34
Mart Meeru. Foto: Dakar Rally Team Estonia

Mart Meeru lõpetas Dakari ralli tsiklite klassis 38. kohaga

Argentinas, Boliivias ja Tšiilis sõidetud Dakari maratonralli lõpetas Hondal võistelnud Mart Meeru tsiklimeeste arvestuses 38. kohaga. Mullu oli eestlane selles klassis neljakümnes.

Dakari ralli viimane katse jäi korraldajate otsusel planeeritust lühemaks, põhjuseks nigelad ilmaolud. Täna starditi vastupidiselt eelnevatele päevadele - tagumised mehed pääsesid rajale enne ja viimasena startis katsele liider Marc Coma.

Mootorratturite arvestuses saavutas võidu KTM-il võistelnud hispaanlane Marc Coma. Teine oli Paulo Gonçalves Hondal ning kolmas Toby Price KTM-il.

Teistkordselt Dakari rallil osalenud Mart Meeru lõpetas võistluse 38. positsioonil. Viimast katset 37. kohalt alustanud eestlane kaotas võitjale kokkuvõttes 15 tundi ja 39 minutit ning 47 sekundit. Eestlase istumise all oli tänavusel võistlusel Honda CRF 450 Dakar X.

Võistlustrassi üldpikkus oli tsiklimeestele 9295 kilomeetrit, mis 13 võistluspäeva keskmiseks teeb 715 kilomeetrit.