22. jaanuar 2015 23:41

Sebastien Loeb liider, Ott Tänak avapäeva järel neljas

Täna algas autoralli MM-võistluste uue hooaja esimene võistlus, Monte-Carlo ralli. Avapäeval oli kavas kaks kiiruskatset, mille järel asus võistlust juhtima aastase pausi järel rajale naasnud Sebastien Loeb.

Citroën Total Abu Dhabi rallitiimi sõitjad Sebastien Loeb ja Daniel Elena võitsid avakatse 22-sekundilise eduga teise aja kirja saanud Ott Tänaku ja Raigo Mõlderi ees. Sel aastal MM-sarjas M-Spordi Ford Fiesta WRC autoga võistlevad eestlased lõpetasid teise kiiruskatse seitsmendal positsioonil. Seekord teenisid katsevõidu Sébastien Ogier - Julien Ingrassia, kel istumise all Volkswagen Polo R WRC.

Päeva lõpetasid liidrikohal paljukordsed autoralli maailmameistrid Sebastien Loeb - Daniel Elena, kelle võistlusmasinaks Citroen DS 3 WRC. Sébastien Ogier - Julien Ingrassia jäid neist kahe katse kokkuvõttes 13,3 sekundi kaugusele. Kolmandale kohale platseerusid Jari-Matti Latvala - Miikka Anttila. Autol Volkswagen Polo R WRC võistlevad soomlased jäid liidritest 36,1 sekundi kaugusele. Ott Tänak - Raigo Mõlder olid neljandad, liidritest maas 38,6 sekundit. Tänak nentis, et teeolud olid teisel katsel keerulised ja pidamine teekattel vaheldus.

"Mõnus on tagasi olla," kommenteeris Sebastien Loeb ralliteedele naasmist. "On mõnevõrra harjumatu, kuna sellistel teedel ei ole ma pikka aega sõitnud. Mul on tõesti hea meel siin võistelda. Monte-Carlo on koduralli Danielile ja katsed on Prantsusmaal."

Monte-Carlo ralli teisel päeval on kavas kuus kiiruskatset.