Mari Kirss
09. mai 2015 20:28

Rallikrossi meistrisarja avaetapp sõideti Kulbilohus

9. mail toimus Kulbilohu krossirajal Olerex Eesti rallikrossi meistrivõistluste uue hooaja avaetapp. Ilm oli tuuline, kuid päikesepaisteline.

TouringCar klassis võttis võidu Kalmer Vaht (VAZ 2101). Valitsev Eesti meister tegi hea stardi, mis tagas talle terve fnaali vältel esimese positsiooni. Iga ringiga suurendades ta konkurentide ees vahet, läbides nn jokkeri viimasel ringil. Teise koha saavutas Margo Soomets (BMW 318). Rommi Pukk (BMW 318) saavutas kolmanda koha.

Super 1600 klassis oli võidusõit üsna pingeline. Mullune pronksmedalimees Janno Ligur oma Škoda Fabia tehniliste probleemide pärast teist eelsõitu startida ei saanud. Ebaõnn tabas ka Artis Baumanist (Peugeot 206), kes keeras viimases kurvis auto katusele.

Finaalsõidu võitis valitsev Eesti meister Andre Kurg (Škoda Fabia). Teise tulemuse sai kirja Arvo Kask (Volkswagen Golf 2), kelle sõitu segasid probleemid käigukangiga. Eelsõidus murdus kang ära ning sama kordus finaalsõidus. Kolmandale kohale tuli Siim Saluri (Citroen C2).

Juunioride arvestuses võttis võidu Mihkel Varul, kes oli sel korral võistlemas vana võistlusautoga Volkswagen Golf. Teise koha sai kõigest 13-aastane soomlane Sami-Matti Trogen (Peugeot 206) ning kolmas oli Venemaa võistleja Pavel Kritševski (Lada Samrara).

SuperCar klassis võistlesid finaalis poodiumikohtade nimel meest kuuest. Tarvi Poola, kelle võistlusautoks oli Nissan Pulsar, pidi võistluse käigukasti purunemise tõttu pärast teist eelsõitu pooleli jätma. Samuti jäi otsustavast sõidust kõrvale Oliver Oberg, kelle Subaru Imprezal purunes roolilatt. Finaalsõidus läksid kõrvuti rajale lätlane Jānis Baumanis ning eestlased Andri Õun, Otto Täht ja Ricardo Bortkevitš. Sõidu võttis Ford Fiesta MK7 autol kihutanud külalisvõistleja. Teise koha saavutas samasuguse autoga sõitnud Õun ning kolmanda tulemusega lõpetas hooaja avaetapi Mitsubishi Lanceriga võistelnud Bortkevitš.

Olerex Eesti rallikrossi meistrivõistluste teine etapp sõidetakse 6. juunil Põltsamaa külje all asuval Piiroja krossirajal.