20. detsember 2015 1:30
Loe kommentaare (1)

Kolme sprindisarja uus hooaeg sai alguse Kiltsis

Kiltsi rahvasprindil stardib sadakond võistlejat

Laupäeval, 19. detsembril toimus Kiltsi rahvasprint, mis kuulus avaetapina Lääne regiooni meistrivõistluste, SU klassi karikavõistluste ja Helmet Palmi mälestusvõistluste arvestusse.

Võistlejaid oli registreerunud üle saja. Kohale tuli 99, kellest startis 96. Korraldajatel ja sõitjatel ilmaga vedas, sest oli kuiv ja päikeseline ilm.

Lisaks nn vanadele kaladele oli Kiltsi rahvasprindil stardis ka uustulnukaid. Nii tegi näiteks kuni 1,8-liitrise kaherattaveoliste autode masinaklassis debüüdi Kento Tamm. Kaheksateistkümne osavõtja hulgas saavutas ta 12. koha. Oma Honda Civicut laenas mees võistlemiseks Robert Virvesele, kes pärast juunis Vasalemma rahvasprindil saadud kaelatraumat taas võistlusrajale naasis.

Robert Virves tegi taas seda, mida paljudel varasematel võistlustel, alistades J16 klassis kõik rivaalid. "Kael üldiselt väga tunda ei andnud. Kasutasin kardisõiduks mõeldud kaelatuge," sõnas ta. "Võistlusele eelnenud hilisõhtul sai selgeks, et saan ka võistelda. Võitu oodata ei osanud, kuna viimati sai auto roolis oldud pool aastat tagasi ning nüüd, kui auto pole enda oma, pidin veidi sellele mõtlema, et auto omaniku sõitu ära ei rikuks. Pidin puhtalt ja vigadeta sõitma. See lõpuks tõigi võidu, mille üle on väga hea meel."

J16 klassis pääsesid poodiumile veel Jarmo Kurba ja Marcus-Indrek Simmer.

Kuni 18-aastaste vanuserühmas osutus parimaks tänavu selles klassis Lääne regiooni meistriks tulnud ja Hepa karikasarjas võidu välja teeninud Marcel David Tõeleid. Honda Civicul võistelnud noormehe järel sai J18 klassis teise tulemuse kirja Kaspar Kaasan Opelil ja kolmanda Kristjan Lepind Mitsubishil.

Helmet Palmi mälestusvõistluste arvestuses, kus J16 ja J18 klassi võistlejate tulemused seatakse ühisesse pingeritta, teenis Virves välja maksimumpunktid. Tõeleid oli teine ja Kaasan kolmas.

Naisvõistlejaid oli Kiltsi lennuväljal toimunud rahvasprindil omas masinaklassis mõõtu võtmas kokku seitse. Valitsesid sõitu saarlannad, teenides välja kohad esikolmikus. Võitis Marin Aarn, teine oli Aira Lepp ning kolmas Aneta Lepp.

Klassis 2WD-V ehk kuni 1,8-liitrise mootorimahuga autode klassis võitis Mirko Kaunis, kel roolida Mitsubishi Colt. Teise tulemusega lõpetas uue hooaja avaetapi Argo Sepp Hondal ja kolmas oli Indrek Tuur Volkswagenil.

Suurema kubatuuriga kaherattaveoliste autode klassis 2WD-S oli stardis 20 osalejat. Etapivõiduni jõudis kõik kolm sõiduvooru võitnud Marko Kukuškin, mis tähendas, et selles klassis jäi võit kindlalt Läänemaale. Läänlasi oli üldse stardis 24 ja BMW-ga võistelnud Kukuškin oligi neist edukaim. 2WD-S klassi teise tulemusega lõpetas laupäevase etapi Rico Rodi, kolmas oli Jüri Jürissaar.

20 võistlejat oli kirjas ka SU klassis, kus tulemuse sai kirja 18. Pjedestaalikohad võitlesid endile välja Aivo Täpsi, uue autoga rajale tulnud Egert Jakobi ning Meelis Värva.

Moskvitšide arvestusklassis selgitasid paremusjärjestuse kuus meest. Võitis Heigo Tinno, teine oli Ermo Jeedas ja kolmas Timo Pipar.

Neljarattaveoliste autode klassis plaanis osaleda kaheksa võistlejat, kellest resultaadi sai neli. Esikoha saavutas Mitsubishi Lancer Evo üheksal võistelnud Marek Haiba. Ülejäänud kolm tulemuse kirja saanud meest tegid sõidu kaasa Mazdaga. Lauri Rodi oli teine ja Rainar Leibak kolmas. Ain Laiveriku osaks jäi neljas koht.

Uuel hooajal selgitatakse Lääne regiooni meistrisarjas tiitlivõitjad ka kaherattaveoliste sportautode klassis. Avaetapist võttis osa neli sõitjat. Esirattaveoliste arvestuses alistas Lauri Peegel (Honda Civic) Chrislin Sepa (Honda Civic Type-R). Tagarattaveoliste autode arvestuses võitis sõidu Peeter Kaibald (BMW M3) Asmo Auliku (BMW 325) ees.

Üle 60-aastaste võistlusklassis võitis etapi Volkswagen Golfil sõitnud Valter Puda, teine oli Hillar Kruusma ja kolmas Väino Tõkke.