Margus Kiiver
03. juuli 2016 18:11
Eesti Autospordi Liidu president Ari Vatanen. Foto: Rando Aav

«Olen kindel, et Oti esimest MM-võitu ei pea kaua ootama!»

Äsjase Poola MM-ralli lõpetasid Ott Tänak ja Raigo Mõlder teise kohaga. Eesti Autospordi Liidu president Ari Vatanen usub, et nende esimest MM-ralli võitu ei pea enam pikalt ootama.

Täna lõppenud Poola MM-ralli tõi DMACKi rallimeeskonnas sõitvatele Ott Tänakule ja Raigo Mõlderile nende MM-karjääri parima tulemuse. Nad lõpetasid ralli teisel kohal. Eestlased olid läbi ralli kiired, võites ralli 21. kiiruskatsest üheksa ja olles ralli liidrikohal kaheksandast katsest kuni 19. katseni. Eelviimasel katsel purunes nende Ford Fiesta RS WRC parem esirehv ja see tähendas, et 18,6-sekundilisest edust oli saanud 16,5-sekundiline kaotus uute liidrite Andreas Mikkelseni ja Anders Jaegeri (Volkswagen Polo R WRC) järel. Viimane katse enam midagi ei muutnud ja eestlased lõpetasid Poola MM-ralli teisel kohal. Kaotust võitjatele kogunes 26,2 sekundit. Edu kolmanda koha saanud võistluspaari Hayden Paddon - John Kennard (Hyundai i20 WRC) ees oli 2,3 sekundit.

Eesti Autospordi Liidu presidendi ja 1981. aasta maailmameistri Ari Vataneni sõnul oli selline lõpptulemus vastakaid tundeid tekitav: "Esmalt on mul muidugi äärmiselt kahju, et rehvipurunemine võttis Otilt ja Raigolt nende esimese MM-ralli võidu. Ott on kiire, selles pole olnud kahtlust ja koostöö Raigoga klapib neil hästi. Poola MM-ralli näitas, et kiirust on veelgi juurde tulnud ja sellega koos ka kindlust ja stabiilsust. Sõita sellises tihedas konkurentsis nii kiire ralli liidrikohal ja seda ilma vigadeta, see on meisterklass. Olen kindel, et Oti ning Raigo esimest MM-ralli võitu ei pea me kaua ootama!"

Poola MM-ralli 20. kiiruskatse oli eestlastele üldse kõike muud kui meeldiv. Sarnaselt Tänaku ja Mõlderiga lõhkusid seal rehvi WRC2 arvestuses sõitnud Karl Kruuda - Martin Järveoja (Ford Fiesta R5), kes lõpetasid ralli omas klassis kümnendal kohal. Sander Pärn - James Morgan (Ford Fiesta R5) katkestasid ralli samal katsel väljasõidu tõttu.