15. jaanuar 2017 17:25

Toomas Triisa võitis Dakari ralli Malle-Moto klassis

Peterhanselile Dakari rallilt kolmeteistkümnes võit

Tänavusel Dakari maratonrallil osalenud Dakar Team Estonia võistlejad jõudsid mõlemad finišisse. Toomas Triisa lõpetas võistluse Malle-Moto klassis võitjana ja Mart Meeru oli samas klassis kuues.

Laupäeval lõppes Dakari maratonralli viimane etapp. Kokku läbiti Paraguais, Boliivias ja Argentinas kahe nädala jooksul ligemale 9000 kilomeetrit.

Viimasel päeval vaja sõita Rio Cuartest Buenos Airesesse. Katse pikkus oli 64 kilomeetrit, päeva kogupikkus 786 kilomeetrit. Katsel oli Toomas Triisa teine ja Mart Meeru seitsmes, kuid see ei muutnud enam midagi.

Teist korda Dakari rallil ja esimest korda Malle-Moto klassis, kus igasugune kõrvaline abi on keelatud, tuli Toomas Triisa (Husqvarna) selle ränkraske katsumuse järel Malle-Moto klassi võitjaks. Ta tegi täpselt nii, nagu Tallinna lennujaamas enne äralendu ütles – ma lähen võidu järele! Tema edu teiseks tulnud Lyndon Poskitti (KTM) ees oli kaks ja pool tundi. Mart Meeru (Husqvarna) oli Malle-Moto klassis kuues, tema kaotus Toomas Triisale oli üle viie ja poole tunni. Üldarvestuses olid eestlaste kohad vastavalt 30 ja 55. Dakari ralli võitis tsiklite arvestuses Sam Sunderland (KTM).