Margus Kirs
11. juuli 2017 21:19

Koduses rallikrossi meistrisarjas pooled sõidud peetud

Olerex Eesti rallikrossi meistrivõisltuste neljas etapp peeti 8. juulil Võrumaal Missos. Kohal oli viie masinaklassi peale kokku 36 võistlejat.

Supercar klassis võttis tabeliliider Andri Õun (Ford Fiesta) kõik, mis võtta andis ja lõpetas sõidu esikohaga. Teiseks tuli Priit Karjus (Mitsubishi Lancer Evo) ning kolmanda kohaga lõpetas võistluse Raini Roomets (Škoda Fabia).

Kõige tihedama konkurentsiga võistlusklassis Touringcar näitas head minekut Einar Valdmaa (Ford Fiesta), kes võitis kaks esimest eelsõitu, poolfinaali ja finaalsõidu. Teise koha sai vanameister Kalmer Vaht (VAZ 2101), olles võitnud ühe eelsõidu ja poolfinaali. Kolmanda kohaga lõpetas võistluse Andrus Karu (Citroen DS3).

Super 1600 klassis tegi jälle puhta töö Janno Ligur (Škoda Fabia), võites kõik sõidud. Teise tulemuse sai kirja Janno Õis (Honda Civic), kes Laitse etapil tegi avarii ja jättis Vasalemma etapi vahele. Kolmandaks tuli Siim Saluri (Citroen C2).

Napilt finaalist välja jäänud juuniorid andsid suurtele meestele korraliku lahingu. Martin Juga (Lada Samara) teenis juunioride võistlusklassis välja esikoha Marko Andreas Muru (Honda Civic) ees.

Krosskartidel oli seekord võidu kihutamas viis meest. Esimeseks tuli Raul Orav, teiseks Ruve Veski ja kolmanda koha hõivas Ändi Ereline.

Seitsmest etapist on nüüdseks toimunud neli. Rallikrossi meistrivõistluste kodune hooaeg jätkub 5. augustil Rakvere külje all Kehala võistlusrajal.