26. juuli 2017 15:54

Kalle Rovanperä saavutas Lätis järjekordse rallivõidu

Alari Sillaste ja Arvo Liimann värsked Läti meistrid

Generaatoririhma purunemine kustutas võidulootuse

Nädalavahetusel Jūrmala ja Tukumsi ümbruse teedel ning Biķernieki ringrajal peetud Läti autoralli meistrivõistluste neljanda etapi võitsid soomlased Kalle Rovanperä ja Risto Pietiläinen.

Kalle Rovanperä - Risto Pietiläinen (Škoda Fabia R5) saavutasid Läti rallil esikoha, võites seejuures kõik kavas olnud kiiruskatsed. Nagu mullu, tuli Jānis Vorobjovsil leppida teise kohaga. Koos kaardilugeja Ivo Pūķisega võistlusautol Mitsubishi Space Star Mirage kihutanud lätlane jäi võitjast kokkuvõttes minuti ja 34,18 sekundi kaugusele.

"Tegime ralli algul paar viga ja üheksanda lisakatse alguses tuli autole teha restart, mille tõttu kaotasime aega," kommenteeris Vorobjovs, kelle autol oli otsustaval kiiruskatsel samuti probleeme. "Aga see oli suurepärane nädalavahetus," jätkas ta, lisades, et põhikonkurent Kalle Rovanperäst saab tema vanust vaadates ilmselt kord autoralli maailmameister.

Kalle Rovanperä jäi võistlusega kõigiti rahule. "Need kruusakatsed olid fantastilised," kiitis Kalle Rovanperä. "Nautisin asfaldikatseid ise siiski veidi rohkem. Linnakatsed olid päris keerulised vaevu suutsime seal parima aja saada. Püüdsime kogu ralli vältel suuri vigu vältida, kuna eesmärk oli kõik katsed võita."

Kolmanda kohaga lõpetasid 22.-23. juulil sõidetud Latvija nimelise autoralli Jānis Berķis - Edgars Čeporjus (Ford Fiesta R5).

Rovanperä ja Pietiläinen on Läti autoralli meistrisarjas kahel viimasel aastal võitnud kokku 6 etappi. Mullu saavutasid nad esikoha Sarma rallil, Tallinna rallil ja Läti rallil. Tänavu on nad rivaalidest jagu saanud Aluksne rallil, Sarma rallil ja Läti rallil.

Nn suure ralliga paralleelselt viidi nädalavahetusel läbi historic-ralli, kus üldvõidu teenisid välja Ivars Velme - Andris Velme (Audi Quattro). Klassivõidu 2WD arvestuses said Alari Sillaste - Arvo Liimann (AZLK 2140), kes oli historic-rallil absoluutarvestuses teised. Kaotust võitjaile kogunes 4 minutit ja 34,5 sekundit.

Kuni viimase, arvult 11. kiiruskatseni üldarvestuses teist positsiooni hoidnud Karl Martin Volver - Ralfs Igaveņš (Fiat 124B) lõpetasid nn historicute võistluse üldarvestuse viienda kohaga ja 2WD arvestuse neljanda kohaga.