27. august 2017 18:58

Lõuna-Eesti ralli võitsid Georg Gross ja Raigo Mõlder

Lõuna-Eesti rallile registreerus ligi sada võistluspaari

Lõuna-Eesti rallil stardivad Rovanperä ja Solberg

25.-26. augustil Võru linnas ja selle ümbruses sõidetud Eesti ja Läti autoralli meistrivõistluste viiendal etapil saavutasid võidu ainsana WRC-autol võistelnud Georg Gross ja Raigo Mõlder.

Lõuna-Eesti ralli avapäeva lõpetasid liidritena Georg Gross - Raigo Mõlder (Ford Fiesta RS WRC), kelle edu võistluspaari Egon Kaur - Annika Arnek (Ford Fiesta) ees oli 3,4 ning ekipaaži Rainer Aus - Taaniel Tigas (VW Polo) ees 6,7 sekundit. Reedel kõige kiiremat sõitu teinud, kuid Võru linnakatse mitte reeglipärase läbimise eest 30-sekundilise ajakaristuse saanud Kalle Rovanperä - Jonne Halttunen (Škoda Fabia R5) alustasid laupäevaseid kiiruskatseid üheksandalt kohalt. Soomlased tegid kiiret sõitu, ent nad said veel 10 sekundit trahvi Ruusmäe korduvkatselt, kus nad tegid valestardi.

Lõuna-Eesti ralli võitjana finišeerisid Georg Gross ja Raigo Mõlder, kellele see oli neljandaks järjestikukuseks rallivõiduks.

"Konkurents oli väga tugev ja kindlasti ka senise hooaja kõige keerulisem ralli. Lõpuks suutsime end kokku võtta ja ma arvan, et meie jaoks oli võidu võtmeks viimase ringi kahe pika katse esimesed läbimised, kus võidule väga tugeva aluse panime, mida siis lõpus juba kindlustasime," lausus Georg Gross.

Teise koha saavutasid Egon Kaur - Annika Arnek, kellele see oli uue Ford Fiesta prototüüpautoga esimeseks stardiks. Võitjatest jäid nad 11 kiiruskatse kokkuvõttes maha 7,7 sekundiga.

"Ralli algas meie jaoks väga hästi, kohe esimesel katsel tuli uue autoga katsevõit. Õnneks teadsime juba testidest, et auto on nauditav sõita, kuid meil puudus veel võistlustingimustes ajaline võrdlus. Esimese päeva linnakatse ja teise päeva mõned apsakad ning paar tehnilist probleemi ei lasknud meil võidu eest lõpuni heidelda, kuid saime siit rallilt palju infot, et mida autoga edasi teha," rääkis Egon Kaur.

Üldarvestuse kolmas koht kuulus Kalle Rovanperäle ja Jonne Halttunenile, keda jäi ralli lõpuks võitjates lahutama 14,9 sekundit. Läti meistrivõistluste LRC1 arvestuses kuulus soomlastele esikoht.

"Hoolimata minu enda tehtud vigadest oli väga tore nädalalavahetus. Teil on siin Lõuna-Eestis väga vinged katsed ja kindlasti on need Baltikumi parimad teed, kus seni sõitnud olen," sõnas noor soomlane..

EMV3 arvestuse ehk N4 klassi parimad olid Siim Plangi - Urmas Roosimaa (Mitsubishi Lancer Evo 10). Klassi teised olid Steven Viilo - Jakko Viilo (Mitsubishi Lancer Evo 9) ja kolmandad Allan Popov - Aleksei Krõlov (Mitsubishi Lancer Evo 9).

E12 klassis saavutasid võidu Aiko Aigro - Kermo Kärtmann (Mitsubishi Lancer Evo 6). Teine ja kolmas koht kuulusid lätlastele. Edijs Bergmanis - Edgars Grīns (Mitsubishi Lancer Evo 9) olid teised ja Guntis Lielkājis – Ivars Grošus (Mitsubishi Lancer Evo 9) kolmandad.

Kuni kaheliitrise mootoriga kaherattaveoliste autode arvestuses EMV5 olid Lõuna-Eesti rallil parimad Karel Tölp - Martin Vihmann (Honda Civic Type-R). Klassi teised olid Dmitri Gortšakov - Juri Kulikov (Renault Clio R3) ja kolmandad Petr Turkin - Vassili Mirkotan (Citroen DS3 R3T Racing).

Kaherattaveoliste kuni 1,6-liitrise mootoriga autode EMV6 ja Estonian R2 Challenge arvestuses võtsid hooaja kolmanda klassivõidu Ken Torn - Kuldar Sikk (Ford Fiesta R2T). Saarlane tõusis selega Estonian R2 Challenge arvestuses liidriks.

"Jäime ralliga absoluutselt rahule. Suutsime tempo kohe algusest üles saada ja seda hoida. Meie jaoks ideaalne ralli, sest meil õnnestus lisaks klassivõidule võita ka kõik kiiruskatsed," võttis Torn eduka nädalavahetuse kokku.

EMV6 arvestuses olid teised Mārtiņš Sesks - Andris Mālnieks (Peugeot 208 R2), kes jäid eestlastest 56,3 sekundi kaugusele. Kolmandad olid Kaspar Kasari - Hannes Kuusmaa (Peugeot 208 R2), kel kogunes kaotust võitjatele veidi üle kahe minuti.

Läti meistrivõistluste LRC3 arvestuse võitjate Mārtiņš Sesks - Andris Mālnieks järel said teise koha Oliver Solberg - Veronica Engan (Peugeot 208 R2), kes kaotasid lätlastele 1 minuti ja 16 sekundit.

"Siin olid väga lahedad, kiired ja keerulised katsed, kuid see oli väga hea kogemus ning ralli lõpuosas näitasin ma juba head kiirust. Soovin kindlasti ka tulevikus siia sõitma tulla," sõnas 2003. aasta autoralli maailmameistri Petter Solbergi poeg.

Klassis E11 klassis, kus sõidetakse üle kaheliitrise mootoriga autodega, läks Lõuna-Eesti ralli klassivõit võistluspaarile Marko Ringenberg - Allar Heina (BMW M3). 28,2 sekundi kaugusele jäid klassivõitjatest Dmitri Nikontšuk - Jelena Nikontšuk (BMW M3). Kolmandad olid Mario Jürimäe - Rauno Rohtmets (BMW M3).

E10 klassis saavutasid Lõuna-Eesti ralli esikoha Martin Saar - Martin Valter (VW Golf 2). Madalamad poodiumikohad hõivasid saarlased Klassi teised olid Gert Virves - Sander Pruul (Opel Astra) ja Karl Jalakas - Rando Tark (BMW Compact).

Masinaklassis E9, kus sõidetakse 1,6-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autodega, olid parimad Janar Tänak - Janno Õunpuu (Lada S1600). Saaremaa meestele läks selles klassis ka teine koht, mille saavutasid Tauri Pihlas - Ott Kiil (Toyota Starlet). Klassi kolmandad olid Klim Baikov - Andrei Klestšhev (VAZ 2105).

Veoautode arvestuses saavutasid Lõuna-Eesti rallil esikoha Tarmo Bortnik - Jarmo Liivak (GAZ 51A). Teise tulemuse said kirja Meelis Hirsnik - Kaido Oru (GAZ 51) ja kolmandad olid Rainer Tuberik - Raido Vetesina (GAZ 51).