08. oktoober 2017 22:15

Poristel teedel kihutas võiduni Nikolai Grjazin

Vastu puud sõitnud võistlejad süüdistavad korraldajaid

Vihmasaju tõttu lühendati Liepāja ralli võistlustrassi

7. ja 8. oktoobril Lätis sõidetud Liepāja rallil saavutasid esikoha Nikolai Grjazin - Jaroslav Fedorov, kes võitsid avakatse, langesid korra teiseks ning asusid sõitu juhtima uuesti pärast viiendat kiiruskatset.

Euroopa meistrivõistluste arvestusse kuulunud ralli sõideti seekord väga vesistes tingimustes. Vihma tõttu muutsid ralli organisaatorid ka kavandatud võistlustrassi. Vihma ja pori tegid sõidu väga keeruliseks.

Avapäeva lõpetasid liidrikohal Nikolai Grjazin - Jaroslav Fedorov (Škoda Fabia R). Teisele positsioonile platseerunud Kalle Rovanperä - Jonne Halttunen (Ford Fiesta R5) kaotasid neile 18,3 sekundit. Kogu teise võistluspäeva vältel suutsid nad püsida samas tempos. Venelased kasvatasid oma edu teisel päeval soomlaste ees kõigest 0,2 sekundi jagu. See tähendas, et võitjapaar edestas teise tulemuse kirja saanud soomlasi 18,5 sekundiga.

Juba enne otsustavat etappi Euroopa meistrisarjas tiitlivõidu kindlustanud poolakad Kajetan Kajetanowicz - Jaroslaw Baran (Ford Fiesta R5) olid üheteistkümnenda kiiruskatseni kolmandal kohal. Pärast seda otsustasid poolakad sõidu pooleli jätta. Nimelt jäi võistlust varjutama tragöödia, kui pealtvaatajaid sõidutanud helikopter Priekule kiiruskatse lõpu ligidal alla kukkus. Kolm inimest sai vigastada ja üks hukkus.

Kajetanowiczi ja Baran katkestamise järel tõusid kolmandaks nende rahvuskaaslased Łukasz Habaj - Daniel Dymurski (Ford Fiesta R5). Nemad kaotasid ralli võitjaile 2 minutit ja 52,8 sekundit.

Liepāja ralli kuulus kahe etapina ka Läti autoralli meistrivõistluste arvestusse, punkte anti eraldi vastavalt laupäevaste ja pühapäevaste tulemuste järgi. Ka neilt mõlemalt etapilt võidu tasku pistnud Nikolai Grjazin rääkis, et võistlus oli tänu Kalle Rovanperä osalemisele põnev. "Ilma võistlusmomendita ei ole kuigi lõbus, seepärast tahan Kallet tänada selle tasavägise võidusõidu eest. Tulemuse üle olen kahtlemata rõõmus," sõnas ta. "Hooajale tagasi vaadates saab öelda, et seekord läks kõik plaanipäraselt. Sest varem on meil olnud probleeme autoga ja mõni väljasõit."

ERC2 arvestuses olid avapäeval liidrid Jānis Vorobjovs - Ivo Pūķis (Mitsubishi Lancer Evo 10), kes esimese rallipäeva lõpetasid Läti meistrisarja arvestuses kolmandal kohal. Teise päeva esimesel katsel libises nende sõiduvahend teelt välja ning neil tuli sõit pooleli jätta. Auto teele tagasi saamiseks kulus kaks ja pool tundi. Liepāja ralli katkestas väljasõidu tõttu 6 võistluspaari. Tulemuse sai kirja 24 meeskonda.