19. november 2017 6:15

Austraalias teisena finišeerinud Tänak lõpetas hooaja kolmanda kohaga

Autoralli MM-sarja viimane etapp sõideti sel nädalal Austraalias. Oma viimase võistluse M-Spordi Fordiga tegid seal kaasa Ott Tänak - Martin Järveoja, kes lõpetasid võistluse teise kohaga.

Ott Tänak ja Martin Järveoja lõpetasid Austraalia MM-ralli teise kohaga. Sellega kindlustas Ott Tänak endale kolmanda koha 13 etapist koosnenud hooaja kokkuvõttes. Meistritiitli oli enne otsustavat võistlust kindlustanud Sébastien Ogier, kelle järel saavutas teise koha äsja Austraalias võidutsenud Thierry Neuville.

Kolmel kontinendil sõidetud MM-sarja tänavuse hooaja viimase ralli võitsid belglased Thierry Neuville - Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC). Teise tulemuse said kirja Ott Tänak - Martin Järveoja (Ford Fiesta WRC 17), kes enne viimast katset olid kolmandal kohal ehk 11,3 sekundi kaugusel teisel positsioonil paiknenud võistluspaarist Jari-Matti Latvala - Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC). Soomlaste auto paiskus otsustaval lisakatsel metsa ning nad katkestasid võistluse. Nii kerkisid eestlased teiseks ning seni neljandal kohal olnud Hayden Paddon - Sebastian Marshall (Hyundai i20 Coupe WRC) tõusid kolmandaks, kindlustades Hyundaile teise poodiumikoha.