03. märts 2018 19:54

Ralli võitja püüdis kiiruskatsel Ari Vataneni kinni

Soome autoralli meistrivõistluste kolmas etapp sõideti 3. märtsil Joensuu ümbruses. Hooaja viimase talveralli võitsid Škoda Fabial võistelnud Eerik Pietarinen ja Juhana Raitanen 10,7-sekundilise eduga lähimate konkurentide ees.

Laupäeval toimunud Itäralli nimelise võistluse võitsid SM1 arvestuses ehk masinaklasside R5, S2000, FIN R 4WD ja WRC-2002 ühisklassis võistelnud Eerik Pietarinen - Juhana Raitanen (Škoda Fabia R5). Teise tulemuse said kirja Teemu Asunmaa - Ville Mannisenmäki (Škoda Fabia R5) ning kolmanda koha saavutasid külalisvõistlejad Nikolai Grjazin - Jaroslav Feodorov (Škoda Fabia R5).

Kui 24-aastane Eerik Pietarinen teenis esikoha ja klassivõidu, siis klassivõiduni SM2 arvestuses (N-rühma autod, R4 klassi autod, FIN 4WD autod) jõudis tema noorem vend Henrik Pietarinen. Mitsubishi Lanceril võistelnud Henrik Pietarinen - Juha Lummaa olid üldises pingereas kaheksandad. Ralli SM2 arvestuses teise kohaga lõpetanud Joonas Tokee - Jani Salo (Subaru Impreza WRX Sti) kaotasid neile 7,9 sekundit.

Ralli võistlustrassi läbis sel korral 0-auto roolis Eesti Autospordi Liidu president Ari Vatanen. Ralli teisel kiiruskatsel leidis aset juhtum, kui esimese võistlejana startinud Eerik Pietarinen püüdis kinni BMW M3 rallimasinaga enne võistlejaid rajale läinud 1981. aasta maailmameisteri. Selline lugu juhtus põhjusel, et võistlejad lubati starti neli minutit kavandatust varem.