25. märts 2018 11:59

Kiltsi rahvasprint sõideti montecarlolikes oludes

Laupäeval võisteldakse Österby sadama ligidal merejääl

Laupäeval sõideti Kiltsi lennuvälja territooriumil mitme erineva võistlussarja arvestusse kuulunud rahvasprint. Ühtlasi oli tegu Lääne regiooni meistrisarja ning SU klassi karikavõistluste avaetapiga.

10. märtsiks Österby sadama ligidale merejääle kavandatud rahvasprint peeti 24. märtsil Kiltsi lennuväljal. Kahe nädala taguse sõidu nurjas vahetult võistluspäeva hommikul rajale pressinud merevesi. Nüüd sõideti sprint kohati montecarlolikes oludes - kohti oli rada kuiv, metsavahelistel lõikudel seevastu lumine, jäine ja märg. Kokku osales Kiltsi rahvasprindil 52 võistlejat.

4WD klassis saavutas esikoha Lembit Nõlvak (Volkswagen Golf 7 R), kes kindlustas võidu juba kahe esimese vooru läbmimise järel. Kolmandas voorus oli kiireim Alar Rosenberg (Subaru Impreza), kellele kuulus kokkuvõttes teine koht Roland Kuke (Subaru Impreza) ees.

Üle 1,8-liitrise mootoritöömahuga kaherattaveoliste autode arvestusklassis kujunes sõit pingeliseks. Avavooru võitis Patrick Madar (Renault Clio), teises sõidus oli kiireim Eero Labotkin (Volkswagen Golf). Marko Kukuškin (BMW 320i) oli mõlemal korral teine. Otsustavas ehk kolmandas voorus napsas Labotkin Kukuškini eest võidu. Paremusjärjestus oli lõpuks järgmine: Eero Labotkin võitis, Marko Kukuškin oli teine ja Patrick Madar kolmas.

Väiksema kubatuuriga kaherattaveoliste autode klassis võidutses Keven Serbin (Volkswagen Golf). Tõnu Tõeleid (Honda Civic) oli teine ja Argo Sepp (Honda Civic) kolmas.

Kui eelpool märgitud masinaklassides suutis võitja olla kiireim vähemalt kahes sõiduvoorus, siis kuue osalejaga SU klassis läbis raja vähima ajaga igal korral erinev mees. Urmas Roos (AZLK 2140) võitis esimese, Aivo Täpsi (VAZ 2107) teise ja Egert Jakobi (VAZ 2105) kolmanda sõidu. Võidukarika teenis Jakobi, Täpsi oli teine ja selles klassis ainsana Moskvitšil võistelnud Roos kolmas.

Viie naisvõistleja omavahelises mõõduvõtus jäi taaskord peale Maria Roop (Ford Fiesta). Kersti Meindorf (Citroen Xsara) oli teine ja Aira Lepp (Nissan Sunny) kolmas.

Kuni 18-aastaste noorte arvestuses J18 oli paremusjärjestus järgmine: esikoht Jaan Eerik Planken (Honda Civic), teine Pranko Kõrgesaar (BMW 316i) ja kolmas Tommy Toim (Toyota Corolla). Nooremas vanuserühmas J16 võitis sõidu Kevin Kärp (Honda CRX) Tony Schwarzsteini (Honda CRX) ja Karl-Kenneth Neuhausi (Honda Civic) ees.

Veteranide arvestusklassis võitis Hillar Kruusma (Volkswagen Golf) ja kaherattaveoliste sportautode klassis alistas rivaalid Kalle Kruusma (VAZ 2105).

Kiltsi rahvasprint oli Eesti Autospordi Liidu karikavõistluste teine etapp, Helmet Palmi mälestusvõistluste teine etapp, Lääne regiooni meistrivõistluste esimene etapp ja SU klassi karikasarja esimene osavõistlus.

Järgmine rahvasprint, mis kuulub ka kõigi nimetatud võistlussarjade arvestusse, sõidetakse 14. aprillil Haapsalu linnas.