12. mai 2018 7:43

Tallinna rallit juhivad Valeri Gorban ja Sergei Larens

Tallinna ralli avapäeval oli kavas kolm kiiruskatset. Päeva lõpetasid liidrikohal kaks kiiruskatset võitnud Valeri Gorban ja Sergei Larens, kelle istumise all Mini John Cooper Works WRC.

Reedel läbisid võistlejad kolmel kiiruskatsel kokku 15,40 kilomeetrit. Kahel korral sõidetud 6,90 km pikkusel Vääna kiiruskatsel olid mõlemal läbimisel kiireimad Valeri Gorban - Sergei Larens. Avakatsel jäid liidritest 0,8 sekundi kaugusele soomlased Emil Lindholm - Mikael Korhonen (Škoda Fabia R5) ja teisel läbimisel lõpetasid jäid 0,3 sekundi kaugusele Jānis Berķis - Edgars Ceporjus (Ford Fiesta R5).

Avakatsel katkestasid võistluse ühed favoriidid Egon Kaur - Rasmus Vesiloo, kelle Ford Fiesta Protolt "rebis" känd teeäärse lõikamise tagajärjel küljest parema esimese ratta. Samas kohas sai kannatada mitu autot.

Vääna kiiruskatse oli väga tolmune. Kuna tuult eriti ei olnud, jäi tolm kitsastel metsateedel üles. Paljud võistlejad märkisid, et nähtavus oli äärmiselt piiratud ja sõita tuli seetõttu aeglasemalt.

Päeva viimane lisakatse sõideti Tallinna lauluväljakul. Kuna linnas olid liiklusummikud ja võistlejate sõnutsi oli rajalegendis ka viga, "tilkus" ralliautosid laulukaare esisele platsile erineva ajavahega. Nii otsustati kohapeal mitu korda pausi pidada, et 10-15 autot ära oodata ja siis pärast nullauto järjekordset ringi võistlejad minutiliste vahedega taas rajale lubada.

1,6 km pikkuse T-Roc Tallinna lauluväljaku katse võitsid soomlaseid Emil Lindholm - Mikael Korhonen, kes edestasid liiderpaari vaid 0,1 sekundiga.

Tallinna ralli avapäeva lõpetasid liidrikohal Gorban - Larens. Neist 5,4 sekundi kaugusele jäid lätlased Berķis - Ceporjus ja 5,7 sekundi kaugusele Lindholm - Korhonen. Georg Gross - Raigo Mõlder (Ford Fiesta WRC) lõpetasid rallipäeva neljandal positsioonil, kaotades liidritele 10,9 sekundit.

Tallinna ralli jätkub laupäeval kümne kiiruskatsega, millel kogupikkust 85,20 km. Esimene võistlusauto stardib teise võistluspäeva esimesele kiiruskatsele Vaimõisas kell 9:08. Sarnaselt reedele, stardivad ka laupäeval kõige ees EMV6 arvestuse võistlejad.