20. mai 2018 0:23

Eerik Pietarinen võttis koduses meistrisarjas järjekordse võidu

Soome autoralli meistrivõistluste suvise hooaja esimene võistlus peeti sel nädalavahetusel Kouvolas. SM O.K. Auto-ralli nime kandnud võidukihutamisel osutusid parimaiks Eerik Pietarinen - Juhana Raitanen.

19. mail sõidetud rallil saavutasid esikoha Eerik Pietarinen - Juhana Raitanen (Škoda Fabia R5). Soomlased asusid sõitu juhtima kuuenda kiiruskatse järel, kui seni sõitu dikteerinud Nikolai Grjazin - Jaroslav Fedorov (Škoda Fabia R5) ralli liidrikohalt katkestasid. Üldse oli rallil kavas kaheksa kiiruskatset.

Teise tulemusega lõpetasid võistluse Emil Lindholm - Mikael Korhonen (Škoda Fabia R5), kes kaotasid võitjaile 16,5 sekundit. Kolmandad olid Marko Mänty - Joni Mäkelä (Škoda Fabia R5), keda jäi parimaist lahutama 17,3 sekundit.

Seitsmest etapist koosneva Soome autoralli meistrisarja liider on SM1 arvestuses (masinaklasside R5, super 2000 (2.0 ja 1.6T) ja FIN R 4WD ühisarvestus) seni sõidetud nelja etapi järel 99 punkti kogunud Eerik Pietarinen. Marko Mäntyl teisena on kirjas 53, Emil Lindholmil kolmandana 51 punkti.

Soome meistrivõistlused jätkuvad 15.-16. juunil Seinäjoe ümbruses sõidetava Põhjamaa ralliga.