19. mai 2018 17:45

Hiiumaa rahvasprindil võttis mõõtu üle 80 osaleja

19. mail sõideti Hiiumaal Käina alevi tänavatel rahvasprinti. Üheteistkümnes masinaklassis osales MTÜ VilSport Klubi korraldatud võistlusel ühtekokku 84 võistlejat Eestist ja Soomest.

Lisaks eestlastele oli taaskord võistlemas soomlane Marko Kärnä, kes oli sedapuhku küll ainus osaleja krosskartide klassis. 2,1 km pikkuse võistlusraja mees krosskarti roolinud mees nobedamalt, kui ükski teine võistleja.

Kiiret sõitu tegid ka 4WD klassi parimad. Esikohakarika teenis kaheksa võistlejaga neljarattaveoliste autode klassis välja Martin Vaga (Mitsubishi Lancer Evo 8). Teine oli Roland Kukk (Subaru Impreza WRX STi) ja kolmas Toomas Kärp (Subaru Impreza).

Asfaldil oli oma võimeid proovima tulnud ka viis sportklassi sõitjat. Kaherattaveoliste sportautode klassis noppis võidu Ott Mesikäpp (BMW M3), Imre Randmäe (VW Golf 2) oli teine ning Kalle Kruusma (VAZ 2105) kolmas.

Kõige enam oli osalejaid masinaklassis 2WD-S ehk üle 1,8-liitrise mootoritöömahuga kaherattaveoliste autode arvestusklassis. Tulemuse sai kuueteistkümnest võistlejast kirja 12. Võidu võttis Andrek Põllumäe (BMW M3), kes kindlustas esikoha kahe esimese vooru võiduga, mistõttu kolmandasse sõitu mees ei läinudki. Kolmanda vooru võitis Jüri Jürisaar (BMW 325), kellele kokkuvõttes Hiiumaalt tasuks teise koha karikas. Kolmanda tulemuse sai kirja läänlane Marko Kukuškin (BMW 320i).

15 osalejaga 2WD-V klassis, kus sõidetakse kuni 1,8-liitrise mootoriga kaherattaveolistel autodel, alistas konkurendid Rudolf Uusneem (Honda Civic). Marko Suuster (Honda Civic) oli teine ja Ken Liivrand (VW Golf) kolmas.

SU klassis oli Hiiumaal võistlemas üheksa meest. Võidu võttis Aivo Täpsi (VAZ 2107), teise tulemusega lõpetas sõidu Jürgen Jaago (VAZ 2105) ning kolmanda koha karika teenis välja Meelis Värva (VAZ 2105). Ses klassis ainsana Moskvitšiga võistelnud Urmas Roosi (AZLK 2140) osaks jäi kuues koht.

Eraldi Moskvitš ja Lada liiga arvestusklassis oli kolme poodiumikoha nõudlejaiks neli meest. Nii tuli Veiko Vilul (IZ 412) leppida neljanda kohaga kogenumate konkurentide järel. Urmas Reigo (VAZ 2101) võitis, Ermo Jeedas (AZLK 2140) oli teine ja Ago Eller (AZLK 2140) kolmas.

Kuue naisvõistleja omavahelises mõõduvõtus jäi peale Tiina Ehrbach (VW Golf). Kuigi favoriit Maria Roop (Ford Fiesta) võitis avavooru, tuli tal kokkuvõttes leppida teise kohaga. Kolme nobedama sekka pääses seekord veel Kersti Meindorf (Citroen Xsara).

Meretagusel võistlusel oli võistlustules ka 18 noort, kellest pooled nooremas ja pooled vanemas vanuserühmas. Kuni 16-aastaste klassis osutus võitjaks Jaspar Vaher (Honda Civic), Kevin Kärp (Honda Civic CRX VT) lõpetas võistluse teise ning Tony Schwarztein (Honda Civic CRX) kolmanda kohaga. Kuni 18-aastaste seas sai taaskord konkurentidest jagu Pranko Kõrgesaar (BMW 316i). Romet Jürgenson (BMW 318ti) oli teine ja Jaan Eerik Planken (Honda Civic) kolmas.

Veteranide võistlusklassis olid sõitmas Hillar Kruusma ja Toomas Lemberg. Lembergil esimese vooru tulemus tühistati, kuid Kruusma sõitis teises voorus välja ja ei saanud seetõttu enam kolmandas voorus startida. Nii õnnestus Lembergil sel hooajal esmakordselt konkurendi ees saavutada võit.

Hiiumaa rahvasprint oli Eesti Autospordi Liidu karikavõistluste viies, Lääne regiooni meistrivõistluste kolmas, SU klassi karikavõistluste neljas ning M&L liiga karikasarja neljas etapp.