Margus Kirs
08. juuli 2018 21:40

Andre Kurg ja Janno Ligur pidasid Missos võiduduelli

Ligur plaanib võõra autoga Missosse kaarte segama tulla

Olerex Eesti rallikrossi meistrivõistlused jätkusid laupäeval Misso rallikrossirajal sõidetud neljanda etapiga. Kõigi masinaklasside peale kokku osales Võrumaal peetud võidusõidul 40 võistlejat.

Võrreldes eelmise aastaga oli rajal uus freesasfaldi kate. Rada oli mullusega võrreldes natuke laiem, kuid pärast esimesi sõite läks see kurvides rööpasse.

Treeningsõitudest osa võistlejaid sel korral auto tehniliste probleemide tõttu kaugemale ei jõudnud. Nii pidid näiteks Romet Reisin ja Stein Karu järgnevat võistlust jälgima pealtvaatajana.

Esirattaveoliste autode klassis super 1600 oli kaarte segamas Euroopa meistrivõistlustel kõrgeid kohti püüdev Janno Ligur, kelle istumise all oli Mihkel Varuli Peugeot 206. Meistrisarja liider Andre Kurg (Škoda Fabia) sai esimeses ja teises eelsõidus võidu. Teises eelsõidus ei pidanud vastu tiimikaaslase autoga võistelnud Liguri sõiduvahend. Kolmanda eelsõidu ning ka poolfinaali seevastu Ligur võitis. Finaalis startisid Kurg ja Ligur koos esireast. Kurg sai hea stardi, juhtis sõitu lõpuni ja sai esikoha. Janno Liguri osaks jäi teine koht. Kolmas oli Janno Õis (Honda Civic).

Juunioride võistlusklassis võitis etapi Marko Andreas Muru (Honda Civic), teine oli Martin Juga (Lada Samara) ja kolmas koht kuulus debütant Andreas Aulikule (Volkswagen Golf).

Kui esirattaveoliste autode klassis pidasid omavahel duelli kaks meest, siis tagarattaveoliste autode Touringcar klassis noppisid eelsõitudes esikohti erinevad mehed. Esimese poolfinaali, mis sõideti kuival rajal, võitis Rommi Pukk (BMW 120). Teise poolfinaalsõidu ajal oli rada märg ja libe. Seekord alistas rivaalid leedulane Kajus Samsonas (BMW M3).

Finaalsõidus jäi stardijoone taha seisma Andreas Aruaas, kelle Ford Fiesta MK6 sealt liikuma ei saanudki. Sõidu võitis Kalmer Vaht (VAZ 2101). Eelsõitudes olid konkurendid temast kiiremad, kuid ilmselt aitas võiduni märja raja ja kogemuste kombinatsioon. Teiseks tuli tabeliliider Margo Soomets (Ford Fiesta). Kolmanda koha sai Kajus Samsonas.

Supercar klassis oli neljarattaveolise autoga sel korral stardis viis võistlejat. Uue Peugeot 207-ga oli võistlustules Seido Nõmmküla, kes finaalsõitu paraku ei lõpetanud, põhjuseks autol ilmnenud elektriprobleemid. Finaalis jagelesid esikoha pärast Andri Õun (Ford Fiesta) ja Ain Laiverik (Mitsubishi Lancer Evo). Raini Roomets (Škoda Fabia) kasutas olukorda ära ning käis varakult nn jokkeris ära ja sai rohkem vabas vees sõita. Finišlipu langedes oligi Roomets etapivõitjana finišis. Teiseks jäi Õun ja kolmandaks Laiverik. Neljanda tulemuse sai kirja Ameriico Jöffert (Subaru Impreza).

Krosskartide klassis jõudis etapivõiduni Vahur Mäesalu. Väikse vahega sai teise koha Eero Nõgene ja kolmandana finišeeris Alar Palla. Juunioride arvestuses võitis Joosep Ralf Nõgene.

Rallikrossi Eesti meistrivõistluste viies etapp toimub 4. augustil Kehala rallikrossirajal.