04. august 2018 19:59
Esikoha saavutanud Vaidotas Žala - Andris Mālnieks võitsid kolmeteistkümnest lisakatsest 12. Foto: Samsonas Rally Rokiškis

Vaidotas Žala võitis, Egon Kaur saavutas teise koha

Nördinud Ken Torn: suutsin sõidu tuksi keerata

Egon Kaur üldarvestuses kolmas, Ken Torn klassiliider

Ken Torn läks Leetu uue Toyota Yarise järele

Eestlased plaanivad sel nädalal võistelda Leedus

Egon Kaur ja Silver Simm lõpetasid 3.-4. augustil sõidetud Samsonas Rokiškise ralli üldarvestuse teise kohaga. R5 autoga kihutanud võitjapaarile Vaidotas Žala - Andris Mālnieks kaotasid eestlased ligi 2 minutit.

Juba ralli avapäeval liidripositsiooni hõivanud Vaidotas Žala - Andris Mālnieks (Škoda Fabia R5) finišeerisid võitjaina. Esmakordselt Ford Fiesta prototüüpautoga välisvõistlusel osalenud Egon Kaur - Silver Simm lõpetasid ralli teise tulemusega.

Pärnaka Fordil kadus reedel viies käik ning niimoodi läbisid nad kõik kiiruskatsed. Kaur kommenteeris: "Otsustasime probleemidele vaatamata teisel päeval rallit jätkata ja jälgida, kas olukord läheb hullemaks. Hoolduses paistis, et mitte. Tundus, et püsime konkurentsis ja üritasime lõpuni. Et teise koha saime, see üllatusena ei tulnud, sest nägime, et suudame teise koha aegu sõita. Pigem hoidsime hinge kinni, et tehnika vastu peaks."

Kolmanda kohaga lõpetasid selle Leedu meistrivõistluste etapi Giedrius Notkus - Dalius Strizanas (Mitsubishi Lancer Evo 9), kes avapäeva lõpul olid eestlastest mõne sekundi jagu ees.

Absoluutarvestuse 11. kohaga lõpetasid ralli Raiko Aru - Veiko Kullamäe (BMW M3), kes kaherattaveoliste autode arvestuses saavutasid teise koha. "Olen väga rahul. Ülihea! Teine koht küll kingitusena tuli, sõiduga olime kolmandad. See, kes teisel kohal enne oli, tal läks differ laiali ülesõidul pärast viimast kiiruskatset," rääkis Raiko Aru. Enda sõitu kommenteerides märkis ta, et spinne ja mahapööretest otse sõitmist tuli ette, kuid suurt ajakadu kusagil ei tekkinud.

Kaido Vilu - Martin Leemets (GAZ 51) platseerusid kokkuvõttes 25. kohale. Nemad olid 2WD klassis üheksandad.

Juba mullu Rokiškise rallil võistelnud Kaido Vilu ütles, et tegu oli toreda võistlusega. Tal endal tõmbas suu naerule, kui sai kihutada eelmisest aastast tuttavatel teedel: "Oli kattuvaid kohti. Hea oli sõita, kui teadsid olukorda." Kolmest alustanud veokast jõudski ainsana lõpuni auto, kus kabiinis Vilu ja Leemets. Neil juhtus omakorda mõnevõrra kentsakas intsident, mille tulemusel saadi 20-sekundiline ajakaristus. Kaido Vilu selgitas: "Linnakatse trampliinil meil läks üks rehv katki. Rattavahetusel me ei saanud tungrauda alla! Seepärast jäime AKP-sse hiljaks ja tuli ajatrahv."

Kaido Vilu juhtis tähelepanu asjaolule, et GAZiga oli rajal ka Martynas Samsonas. "Samsonas ostis Eestist GAZ 53. Ta oli eestlastele lisaks komas, kes veokaga sõitis." Leedulane katkestas, kuna unustas jahutusventilaatori tööle panna, mistõttu mootor läks keema ja plokikaan sai kannatada.

Rainer Tuberik - Raido Vetesina (GAZ 51) katkestasid sõidu, kuna mootorisse tuli kolin sisse. Ken Torn - Aleks Lesk (Ford Fiesta R2T) katkestasid ralli teelt väljasõidu tõttu.