22. september 2018 21:55

Otepää rahvasprindil osales rekordarv võistlejaid

Otepää rahvasprint toimub esmakordselt suusakeskuses

A1M Motorsport - Otepää rahvasprindil oli stardis rekordarv autosportlasi Eestist, Soomest ja Lätist. Üheteistkümnes erinevas klassis oli võistlustules ühtekokku 119 võistlejat.

Esmakordselt Tehvandi spordikeskuse rollerirajal toimunud sprindivõistlus peeti asfaltkattega rollerirajal.

"Seekordne võistlus toimus kitsal ja tehniliselt väga nõudlikul rajal. Hommikul sadanud vihm muutis raja libedaks, mis päeva jooksul aga täielikult kuivas ning igas sõiduvoorus valitsesid täiesti uued rajaolud," rääkis võistluse juht Marko Koosa. "Lisaks rahvaspordiautodele olid kohal ka ralliautod, krosskardid, veoautod ja drifitauto, mis pakkusid toredaid elamusi pealtvaatajatele. Eriti hea meel on selle üle, et Otepää sprindist võttis osa palju võistlejaid ning et kõikides klassides oli kohal kogu Eesti paremik. Asfaldiradasid Eestis on väga vähe ja tore oli näha raja ääres väga palju pealtvaatajaid, kes olid tulnud nautima põnevat võidusõitu. Kindlasti aitas sellele kaasa lisaks heale korraldusele ja suurele auhinnalauale esmakordne võimalus sõita autoga Tehvandi spordiradadel."

Äsjane rahvasprint kuulus nelja võistlussarja arvestusse.

Klassis 4WD sport saavutas võidu Aiko Aigro (Mitsubishi Lancer Evo 8). 25 osalejaga 2WD sport klassis võitis Kristo Subi (Honda Civic Type-R). Neljarattaveoliste tänavasõiduautode arvestuses alistas rivaalid Martin Vaga (Mitsubishi Lancer Evo 8). Üle 1,8-liitrise mootoritöömahuga kaherattaveoliste autode klassis 2WD-S võitis sõidu Aleksander Strelkov (BMW 320), väiksema kubatuuriga kaherattaveoliste autode klassis 2WD-V osutus võitjaks Rivo Vähi (Honda Civic). Nelja naisvõistleja omavahelises mõõduvõtus võitis sõidu Maria Roop (Seat Ibiza). Kuni 18-aastaste noorte arvestuses saavutas ülekaaluka võidu Pranko Kõrgesaar (BMW 316i), nooremas vanuserühmas võitis Jaspar Vaher (Honda Civic). M&L liiga kuue võistleja seas osutus seekord edukaimaks Heigo Tinno (IZ 412) ja endises Nõukogude Liidus toodetud autode arvestusklassis SU teenis esikoha välja Aivo Täpsi (VAZ 2107).

Lisaks autodele võeti Otepääl mõõtu ka krosskartidega. Selles klassis oli 9 osalejat. Sõidu võitis lätlane Ronalds Baldiņš, teine oli Karl Martin Volver ja kolmas Siim Plangi.

A1M Motorsport - Otepää rahvasprindi korraldajad tänavad toetajaid, kes andsid hindamatu panuse võistluse korraldamiseks. Üritusele olid õla alla pannud Eco Oil, GMP Clubhotel, Alko 1000, ööklubi Comeback, Makserv OÜ, Otepää Winterplace, Ugandi Resto, Trendi Furniture, Karula Lihatööstus, KML Auto, A1M Motorsport, A1000Market, Aasta Auto ja Gustav kondiitrid. Suure panuse andsid ürituse toimumiseks Otepää vald ja Otepää rahvasprindi nimisponsor A1M Motorsport.