10. veebruar 2019 16:54

Võistlejad parkisid aeg-ajalt oma autosid valli otsa

9. veebruaril sõideti Otepää valla teedel rahvasprinti. Nimelt S.M.A. Racingu korraldusel peeti A1M Motorsport Otepää rahvasprint, kus 10 masinaklassis osales ühtekokku 84 autosportlast.

Võidu sai iga osaleja sõita kokku 16,2 kilomeetril, ehk läbida kolmel korral kahte kiiruslõiku, mille pikkus vastavalt 3,3 km ja 2,1 km.

"Sulailm oli tingimused teinud keeruliseks ja võistlus kujunes väga põnevaks. Raja ääres oli harjumatult kõrged lumevallid, mille otsa võistlejad aegajalt oma autosid parkisid," märkis võistluse juht Marko Koosa. Ta lisas, et puhta ja veatu sõiduga oli võimalik saavutada väga hea tulemus.

Kõige kiiremad masinad rajal olid krosskardid. Kaheksa osalejaga krosskartide klassis võttis võidu Kenneth Pohl. Teise koha saavutas soomlane Marko Kärnä ja kolmas oli Kristo Kütt.

Ajaliselt neile kõige ligemale sai kaherattaveoliste sportautode klassis sõitnud parima koha hõivanud Ranno Saar (Opel Corsa), kes oli 16,2 kilomeetri peale 4,1 sekundi jagu kiiremgi, kui krosskartide klassis kolmanda tulemuse kirja saanud mees. 2WD sport klassis lõpetas sõidu teise tulemusega Kasper Koosa (BMW 318), kolmas oli Tarmo Kikkatalo (VAZ 2105). Samas klassis osalenud neljas võistleja, Karl-Martin Volver paraku resultaati ei saanud, kuna tema Lada Kalinal purunes käigukast. Tema sai kirja vaid esimese sõidu esimese katse aja, mis oli konkurentidest selgelt parem.

Erinevalt teistest, võisteldi neis eelmärgitud klassides piikrehvidel.

Kõige enam oli osalejaid neljarattaveoliste autode klassis, kokku 16.
Kuuest katsest neli võitsid Martin Vaga - Joosep Ausmees (Mitsubishi Lancer Evo), kes auto tehniliste probleemide tõttu pidid siiski leppima 13. kohaga.

Võiduga üllatas seal Raoul Renser, kel oli roolida Audi S1. "Keeruline öelda, mllles peitus võidu võti. Ehk tagas edu väiksem auto ja konkurentide ebaõnn? Ise arvasin, et suudan sõita 6-7 koha peale. Võit tuli üllatusena tegelikult. Püüdsin vigu vältida, et mitte valli osa sõita. Tee oli kohati roopas ja mul "õnnestus" viimasel katsel ka roopas risti keerata ja sealt tuli ajakadu. Aga edu oli selleks ajaks juba suur," rääkis äsja oma teise sprindivõidu teeninud mees.

3,52 sekundit kaotasid võitjaile teise tulemuse kirja saanud Andri Sirp - Jarmo Liivak (Mitsubishi Lancer Evo 9). Kolmanda kohaga lõpetas võistluse Toomas Kärp (Subaru Impreza), keda jäi teisest kohast lahutama vaid pool sekundit.

Üle 1,8-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autode klassis võttis võidu saarlane Karmo Salong (Honda Civic Type-R). Teine oli Heiki Rauba (VW Golf Td) ja kolmas Hannes Kasak (VW Golf). Mõnevõrra üllatuslikult pidi ses masinaklassis viimase kohaga leppima kogenud sprindisõitja Marko Kukuškin (BMW 320i).

Väiksema kubatuuriga kaherattaveoliste autode arvestuses osutus parimaks Rivo Vähi (Honda Civic). Hardi Sarv (VW Golf) lõpetas sõidu teise kohaga. Kolmanda tulemuse said kirja Kristjan Kimmel - Rauno Tiivoja (Mitsubishi Colt).

8 osalejaga SU klassis oli esikolmik: 1. Ivar Burmeister (VAZ 2105), 2. Andres Meus - Peeter Pung (VAZ 2105), 3. Meelis Värva (VAZ 2105). M ja L liiga arvestuses kuulus esikoht Urmas Reigole (VAZ 2101), kelle järel mahtusid kolme sekka veel Heigo Tinno (IZ 412) ning Martin Taal - Ketrin Koorik (VAZ 2106).

Naisvõistlejate omavahelise mõõduvõtu võitis sõitjapaar Kati Nõuakas - Aimar Sing (Honda Civic Type-R). Triinu Tammel - Karoliina Tammel (Honda Civic) lõpetasid Otepää talvise rahvasprindi teise ning Maria Roop (Seat Ibiza) kolmanda kohaga.

Kuni 16-aastaste noorte võistlusklassis J16 said konkurentidest jagu Tony Schwarztein - Mehis Kiiver (Honda Civic). Kristofer Pärlin (Ford Focus) oli teine ja Robert Kikkatalo (VW Lupo) kolmas. Vanemas vanuserühmas J18 oli paremusjärjestus: 1. Kevin Kärp (Honda Civic CRX), 2. Tommy Toim - Taavi Pirnipuu (Toyota Corolla), 3. Joosep Kikas (VW Golf GTi).

A1M Motorsport Otepää rahvasprint kuulus avaetapina Eesti Autospordi Liidu karikavõistluste arvestusse, A1M Motorspordi karikavõistluste arvestusse ning M&L Liiga karikasarja arvestusse.