Kaheksanda koha saanud Tänak: oli frustreeriv nädalavahetus

Esimese täispika võistluspäeva lõpetas liidrina Neuville

Ott Tänak alustas Argentina rallit katsevõiduga

Ott Tänak Argentina MM-ralli testikatsel kiireim

Esimesest võidust Toyotaga möödub Tänakul täpselt aasta

25.-28. aprillil peetud autoralli MM-võistluste etapil Argentinas saavutasid esikoha Hyundai sõitjad Thierry Neuville - Nicolas Gilsoul. Kaksikvõidu kindlustasid tiimile teise tulemuse saanud Andreas Mikkelsen - Anders Jæger.

Thierry Neuville ja Nicolas Gilsoul, kes asusid rallit juhtima reede hommikul, suutsid võistluse parima tulemusega lõpetada, edestades lähimaid konkurente lõpuks ligi 49 sekundiga.

"See on suurepärane tunne," rõõmustas Neuville, kellele see oli pärast 2017. aastat teiseks võiduks Argentina MM-rallil. "Saime hulga vajalikke meistrisarja punkte. Olen sellega väga rahul, mida suutsime siin korda saata."

Teise tulemusega lõpetasid MM-sarja viienda etapi Andreas Mikkelsen ja Anders Jæger. Norralased kindlustasid sellega Hyundaile Argentinas kaksikvõidu. "See tundub mulle endale nagu võit," naeris üle tüki aja taas poodiumile pääsenud Mikkelsen.

Ott Tänak - Martin Järveoja lõpetasid Argentina ralli kaheksandal kohal. Kaotust võitjaile jäi lõpuks 14 minutit ja 24,8 sekundit.

Tabeliliider on pärast viite sõidetud etappi belglane Thierry Neuville, kel nüüdseks teenitud 110 punkti. Teisel positsioonil on äsjase ralli kolmandal positsioonil lõpetanud prantslane Sebastien Ogier 100 punktiga. Ott Tänakul kolmandana on kirjas 82 punkti.

Tootjate arvestuses on liidrikohal Hyundai Shell Mobis World Rally Team 157 punktiga. Järgnevad Toyota Gazoo Racing World Rally Team (120 p), Citroën Total World Rally Team (117 p) ja M-Sport Ford World Rally Team (78 p).

Autoralli MM-võistlused jätkuvad Lõuna-Ameerikas 10.-12. mail, mil sõidetakse Tšiili ralli.