01. juuni 2019 1:55

Ott Tänak lõpetas Portugali ralli avapäeva liidrikohal

Tänakule Portugali ralli testikatselt neljas aeg

Portugali MM-ralli esimese võistluspäeva järel on kolmikjuhtimine Toyota rallitiimil. Liidrikohal lõpetasid reedese rallipäeva oma meeskonnakaaslaste ees Ott Tänak ja Martin Järveoja.

Kui rallile anti pidulikult start neljapäeva õhtul Coimbras, siis reedel kihutati Arganili piirkonnas kiiruskatsetel ehk sõideti kruusateedel, mida ei ole MM-rallil kasutatud pärast 2001. aastat. Temperatuur oli kohati üle 30 kraadi.

Ott Tänak - Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC) said avakatselt kirja teise aja. Kaks järgmist kiiruskatset eestlased võitsid ning asusid pärast kolmanda lisakatse lõppu võistlust juhtima. Päeva lõpuks kasvas nende edu lähimate konkurentide ees 17-sekundiliseks. Kolme parema hulgas lõpetasid reedese võistluspäeva lisaks eestlastele Jari-Matti Latvala - Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC) ja Kris Meeke - Seb Marshall (Toyota Yaris WRC).

"Oli tõeliselt palav ja kiiruskatsed parajalt nõudlikud. Aga päeva lõpul sai tõdeda, et meil kõik sujus," märkis Tänak.

Toyota Gazoo Racingu tiimipealik Tommi Mäkinen kinnitas, et tegu oli hea päevaga: "Tiimile oli see hea päev, kuid mitte lihtne. Arvan, et see oli keerulisem, kui rahvas eeldas. Olud olid rasked ja me nägime, et paljudel teistel oli probleeme."

Koos ukrainlasest kaardilugeja Volodymyr Korsiaga rallil osalev Georg Linnamäe lõpetas võistluspäeva üldarvestuse 38. kohaga. Autol Peugeot 208 R2 võistlev eestlane oli omas masinaklassis viies, kaotades RC4 arvestuse liidrile veidi üle minuti.