Roland Poom teenis Saaremaal välja klassivõidu

Kodune rallihooaeg lõpeb traditsiooniliselt Saaremaal

Roland Poom võistleb Saaremaa rallil R5 klassi autoga

Saaremaa rallil üle aastate taas kavas Oriküla kiiruskatse

Oriküla paarisrada äratatakse uuele elule

11. ja 12. oktoobril peetud Saaremaa rallil saavutasid esikoha WRC-autol sõitnud Georg Gross ja Raigo Mõlder, kes võitsid kõik 13 kavas olnud kiiruskatset.

Ralli avapäeval oli kavas kolm kiiruskatset, mille üldpikkus 22,57 km. Liidrikoha hõivasid juba esimese kiiruskatse järel Georg Gross - Raigo Mõlder (Ford Fiesta WRC). Teised olid Ken Torn - Kauri Pannas (Ford Fiesta R5), keda jäi liidritest lahutama 31,4 sekundit. Kolmandal positsioonil olid reedeste kiiruskatsete järel uue Škoda Fabia R5 Evo autoga sõitvad Raul Jeets - Andrus Toom, keda jäi kolme kiiruskatse järel saarlastest lahutama 1,5 sekundit.

Teist võistluspäeva alustasid seega liidrina Georg Gross - Raigo Mõlder.
Juba reedel konkurentidega vahe sisse teinud mehed jätkasid ka laupäeval samas tempos ning lisasid enda kontole veel kümme katsevõitu, mis tähendas, et nad võitsid kõik ralli katsed. Finišis oli tänavuste EMV1 ehk absoluutarvestuse meistrite edu lähimate jälitajate ees 2 minutit ja 42,7 sekundit.

"Tegelikult mulle ei meeldi libedaga üldse sõita, aga üllatavalt mugav oli ning tiim oli auto nii hästi ette seadistanud. Ott (Tänak) jagas veel enne rallit näpunäiteid, et kuidas peaks sõitma nendes tingimustes ning mulle tundub, et ma sain sellest barjäärist üle ja oli väga hea sõita. Oli kihvt hooaeg ja ma ei lootnudki enam enne Saaremaad tiitlit, aga kuna Oliver Solberg sõitma ei tulnud, siis tekkisid võimalused ja võtsime selleks vajaliku võidu," lausus taaskord Saaremaal võidutsenud Georg Gross. Rakverelasele oli see viiendaks võiduks Saaremaa rallil: neljal korral on ta tulnud võitjaks roolis olles, paari aasta eest korra ka kaardilugejana.

Teist rallipäeva teiselt positsioonilt alustanud Torn - Pannas tegid võistluse viiendal katsel sõiduvea, mille järel saarlaste Ford Fiesta R5 teelt välja lendas. Auto vasak tagumine külg sai kahjustada, mistõttu võistluse jätkamine osutus neil võimatuks. Sealt edasi käis sekund-sekundis heitlus üldarvestudse teisele kohale võistluspaaride Raul Jeets - Andrus Toom ja Roland Poom - Ken Järveoja (Ford Fiesta R5) vahel. Tartlased pidid lõpuks tunnistama esimest korda neljarattaveolise autoga võistelnud Roland Poomi 6,9 sekundilist paremust.

"Ma arvan, et meie teine koht jäi täna Undva esimesele läbimisele, kus sõiduvea tegime. Ilma selleta oleks meil olnud kuni lõpuni sekund-sekundis sõit. Ega me ei oodanud, et me selle uue autoga hakkame kohe oma klassi esikohale sõitma, aga see oli endale ka positiivne üllatus. Oli tükk tegu, et siin puhtalt sõita, sest testi sai enne rallit vähe teha ja rumalaid vigu tuli sisse. Roland tegi korraliku soorituse ja igati vääris seda kohta meie ees. Kõigest hoolimata olen ma tulemuse üle õnnelik," sõnas Raul Jeets.

EMV2 arvestuses (N4, R5) olid Saaremaa rallil esikolmikus: Roland Poom - Ken Järveoja, Raul Jeets - Andrus Toom ja Priit Koik - Alari-Uku Heldna (Ford Fiesta R5). meistritiitli olid ses arvestuses tänavu juba enne otsustavat etappi kindlustanud külalisvõistlejad Oliver Solberg - Aaron Jonston (Volkswagen Polo R5).

EMV3 arvestuses (R2, R1, A6) olid Saaremaa rallil võidukad Robert Virves - Sander Pruul (Ford Fiesta R2T), kes selle tulemusega kindlustasid endile ka tiitlivõidu. Eestlased edestasid teise tulemuse kirja saanud soomlaste duot Lauri Joona - Markus Määttänen (Ford Fiesta R2T) 24 sekundiga. Estonian Junior Challenge arvestuses olid parimad Kaspar Kasari - Hannes Kuusmaa (Ford Fiesta R2T). Estonian Junior Challenge üldvõidu olid juba enne Saaremaa etappi kindlustanud Ken Torn ja Kauri Pannas.

EMV4 (E12) arvestuses võtsid Saaremaal tänavused meistrid Edijs Bergmanis - Edgars Grīns (Mitsubishi Lancer Evo 9).

EMV5 (E9) arvestuses alistasid rivaalid Kristen Kelement - Timo Kasesalu (Citroen C2). Meistritiitli olid juba enne võistlust kindlustanud Klim Baikov - Andrei Klestšev (VAZ 2105).

EMV6 (R3, A7, N3, E10) arvestuses võtsid võidu tänavused meistrid Kristo Subi - Raido Subi (Honda Civic Type-R).

Kõige põnevam seis enne Saaremaa rallit oli EMV7 arvestuses (E11), kus tiitlivõidule pretendeeris kolm võistluspaari. Saaremaa ralli klassivõidu ja tänavuse meistritiitli teenisid välja Marko Ringenberg - Allar Heina (BMW M3).

EMV8 (E13) ehk veoautode arvestuses saavutasid hooaja viimasel rallietapil esikoha Raik-Karl Aarma - Alo Vahtmäe (GAZ 51A). Veoautode klassi tänavuse meistritiitli olid enne Saaremaa rallit kindlustanud Taavi Niinemets - Esko Allika (GAZ 51A), kes olid Saaremaal võistlemas autol BMW M3.