15. veebruar 2020 1:11
Ken Torn ja Kauri Pannas Rootsi MM-rallil. Foto: M-Sport

Ken Torn lõpetas ralli avapäeva neljandal kohal

Rootsis sõidetava juunioride autoralli MM-sarja avaetapi esimese võistluspäeva lõpetasid liidritena Tom Kristensson - Joakim Sjöberg. Ken Torn - Kauri Pannas kaotasid nelja kavas olnud kiiruskatse järel neile 47,8 sekundit.

JWRC sõitjatest noppisid katsevõidud esimesel rallipäeval Tom Kristensson - Joakim Sjöberg, Mārtiņš Sesks - Renars Francis ja Raul Badiu - Gabriel Lazăr. Rootslane Kristensson, kes jahib mulluse võidukarika kõrvale kodurallilt taas klassivõitu, alustas võistlust katsevõiduga, edestades lähimat rivaali, Mārtiņš Sesksi 10,2 sekundiga. Kolmandal kiiruskatsel sai lätlane revanši, edestades konkurenti 5,1 sekundiga. Päeva viimasel kiiruskatsel üllatas Raul Badiu, kes napsas katsevõidu liidri eest 0,4 sekundiga.

Ken Torn - Kauri Pannas olid kahel korral neljandad, korra viiendad ja viimasel kiiruskatsel said nad kirja kolmanda aja. Päeva lõpetasid eestlased juunioride arvestuses neljandal kohal.

Juunioride klassi sõitjad tekitasid ka omajagu draamat. Avakatsel kaotas noor rootslane Pontus Lönnström rehvipurunemisega kolm minutit ja ilmselt minetas sellega ka kõik lootused viie parema sekka pääseda.

Esimese katkestajana jäi rajaäärde Jon Armstrong. Tema roolitud Ford Fiesta R2T19 kaldus kolmandal kiiruskatsel kiires rajaosas vasakule teelt välja ja niitis suure hooga maha ka ühe teeäärse posti. Juht ja kaardilugeja Noel O’Sullivan said oma jõududega autost välja. Armstrong käis seejärel haiglas täiendavas kontrollis, et välistada võimalikud terviseprobleemid. Kuna auto sai kõvasti kannatada, siis nad Rootsis võistlemist ei jätka.

Õnnetult lõppes rallipäev ka itaallasele Fabio Andolfile, kes keeras enda juhitud ralliauto päeva viimase kiiruskatse peal kummuli. Intsident leidis aset vahetult finišile eelnenud rajalõigul, kus auto paiskus vasakule poole üle katuse. Fabio Andolfi ega tema kaardilugeja Stefano Savoia kannatada ei saanud.