Robert Virves tegi klassivõiduga endale sünnipäevakingi

Viru rallil kolmanda koha saavutanud Egon Kaur: Võtsime, mis võtta andis!

Sõiduviga linnakatsel röövis Roland Poomilt võimaliku klassivõidu

Kalle Rovanperä kihutab Kehalas Toyota Supraga

Roland Poom stardib kodurallil R5 klassi Hyundaiga

Viru rallil plaanib osaleda üle 80 võistluspaari

Kodune rallihooaeg sai alguse sel laupäeval, mil Lääne-Virumaa teedel peeti Grossi Toidukaubad - Viru ralli. Päevakangelased olid kahtlemata ralli võitnud Ott Tänak ja Martin Järveoja, kes kinkisid ära vaid ühe katsevõidu.

Eesti autoralli meistrivõistluste uus hooaeg algas tavatult hilja. Olematu talveilma tõttu jäid pidamata talvised etapid Lätis ja koroonaviiruse levikust tingituna ei peetud võimalikuks korraldada spordiüritusi mitme kuu vältel alates märtsist.

Ootuspäraselt meelitas autoralli maailmameistrite Ott Tänaku ja Martin Järveoja osalemine 4. juulil peetud võidusõitu vaatama rohkearvulise publiku. Ka võistlejate hulk oli märkimisväärne, rallit alustas ühtekokku 84 võistluspaari Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest.

Ott Tänak - Martin Järveoja (Hyundai i20 Coupe WRC) võitsid seitsmest kavas olnud kiiruskatsest 6. Maailma parimad rallisõitjad kinkisid vaid sõõrikuid joonistades Rakvere linnakatse võidu sõpradele ja nii said sealt parima aja Georg Gross - Raigo Mõlder (Ford Fiesta WRC), kes olid kõigilt varasematelt katsetelt kirja saanud teise aja. Lõpuks jäi esimest ja teist kohta lahutama 1 minut ja 43 sekundit.

WRC-autodel sõitnud meeste selline pingerida oli ennustatav, ent üldarvestuse kolmanda positsiooni võinuks hõivata sisuliselt kes iganes. Selle koha otsustas endale saada Egon Kaur, kes tunnistas, et võistluspaus oli pikk, ent see oli kõigile ühtmoodi ning seega võimalused olid võrdsed, pidades silmas eeskätt R5 klassi autoga võistelnuid. Egon Kaur - Silver Simm (Ford Fiesta proto) lõpetasid ralli kolmanda kohaga.

Väga tuline lahing käis eelnimetatud võistlejate (kes kõik osalesid EMV1 arvestuses) selja taga EMV2 arvestuse võidule. Selle nimel pidasid omavahel duelli Raul Jeets - Andrus Toom (Škoda Fabia R5 Evo) ja Roland Poom - Ken Järveoja (Hyundai NG i20 R5). Enne otsustavat kiiruskatset edestasid tartlased konkurente vaid 0,6 sekundiga. Roland Poom tegi kodulinnas Rakveres sõidetud lisakatsel vea, suretas auto mootori välja ja sellega olid tema võidušansid luhtunud. Kolmanda tulemusega lõpetasid sõidu EMV2 arvestuses Priit Koik - Kristo Tamm (Ford Fiesta R5).

EMV3 arvestuses võtsid klassivõidu mullused meistrid Robert Virves - Sander Pruul (Ford Fiesta R2T), kelle edu teise aja kirja saanud Soome võistluspaari Lauri Joona - Ari Koponen (Ford Fiesta R2T) ees oli 24,1 sekundit. Kolmandad olid Gregor Jeets - Kauri Pannas (Ford Fiesta R2T).

EMV4 arvestuses võidutsesid külalised. Esikoha saavutasid soomlased Saku Vierimaa - Mika Rajasalo (Mitsubishi Lancer Evo 10), teised olid lätlased Edgars Balodis - Lasma Tole (Mitsubishi Lancer Evo 8) ja kolmanda tulemuse said kirja eestlased Henri Franke - Arvo Liimann (Subaru Impreza).

Tehnilise rikke tõttu jätsid sõidu katki EMV4 arvestuse mullused meistrid Edijs Bergmanis - Edgars Grīns (Mitsubishi Lancer Evo 9). Lätlased katkestasid avakatsel mootori purunemise tõttu. Korra liidrikohtagi hoidnud hoidnud favoriidid Ranno Bundsen - Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer Evo 7) jäid kõrvaltvaatajaks pärast kolmandat lisakatset.

EMV5 arvestuses võitsid Kristen Kelement - Timo Kasesalu (Citroen C2 R2 MAX). Kolme parema sekka mahtusid veel Sander Ilves - Lauri Veso (VAZ 21051) ja Siim Nōmme - Indrek Hioväin (Honda Civic)

EMV6 arvestuses võtsid etapivõidu David Sultanjants - Siim Oja (Citroen DS3). Keiro Orgus - Janar Lehtniit (Honda Civic Type-R) olid vastavalt teisel ja Joonas Palmisto - Marko Randma (Volkswagen Golf 2) kolmandal kohal.

Uut hooaega alustasid klassivõiduga EMV7 valitsevad Eesti meistrid Marko Ringenberg - Allar Heina (BMW M3). Rene Uukareda - Jan Nōlvak (BMW M3) lõpetasid Viru ralli EMV7 arvestuses teise ja Toomas Vask - Taaniel Tigas (BMW M3) kolmanda kohaga.

Veoautode masinaklassis ehk EMV8 arvestuses võidutsesid Juuru Tehnikaklubi ridades sõitvad mehed Taavi Niinemets - Esko Allika (GAZ 51A). Valitsevate Eesti meistrite järel said teise tulemuse kirja vennad Veiko Liukanen - Toivo Liukanen (GAZ 51), kes kaotasid võijaile enam kui poolteist minutit. Kolmanda resultaadi said Rainer Tuberik - Raido Vetesina (GAZ 51).

Grossi Toidukaubad - Viru ralli lõpetas 55 autot. Rohkelt oli katkestajaid juba avakatsel, mil jäi sõit pooleli kaheksal võistluspaaril. Teelt väljasõidu tõttu katkestasid seal Kristjan Ojaste - Tõnu Tikerpalu. Nende BMW 328 kaldus lauges paremkurvis teelt välja ja paiskus otse vastu puud. Kuna kiirus oli üsna suur, siis viidi mõlemad haiglasse meditsiinilisse kontrolli. Katse peatati ning ülejäänud võistlejad alates autost nr 48 said võistluse juhi otsusel nominaalaja (8:41,0).

Kristjan Ojaste sõnas: "Istun hetkel haiglas, nimmelüli natuke katki. Hiljem viiakse Tallinna regionaalhaiglasse. Tõnul rindkere natuke valutab aga muidu olemine vinks-vonks. Pole hullu - saame terveks ja varsti jälle rajal!"