12. juuli 2020 23:05

Rallikrossi uus hooaeg algas Kulbilohus

Laupäeval, 11. juulil anti Elva lähistel Kulbilohu rallikrossirajal start rallikrossi meistrivõistluste hooajale. Avaetapil osales erinevates masinaklassides ühtekokku 50 sõitjat.

Supercar klassis tuli rajale 6 autot. Võimsamate autode klassis võitis avaetapi Andri Õun, kes möödunud aastal proovis kätt Euroopa autokrossisarjas. Õun oli kogu võistluspäeva favoriit ning päev läks isegi nii hästi, et Ford Fiesta MK7 tegi Kulbilohu krossiraja rajarekordi. Tema järel finišeeris Ainar Arula (Mitsubishi Lancer Evo 6) ja kolmanda koha saavutas Seido Nõmmküla (Peugeot 207).

Üle mitme aasta taas rallikrossikaruselliga liitunud ja rajale uhiuut nelikveolist Ford Ka'd näitama tulnud vanameister Valdur Reinsalu. Seekord jättis n-ö jokkeriringilt väljumisel toimunud kokkupõrge põhirajal olnud lätlase Jānis Vegerisega ta poodiumikohast ilma.

Touringcar klassis läks rajale 9 autot. Esikoha võitis ülitihedas konkurentsis eelmisel hooajal napilt meistritiitlist ilma jäänud Rommi Pukk (BMW 120). Teise tulemusega lõpetas avaetapi eelmise hooaja meister, lätlane Kristaps Krunte (BMW 120RX) ja kolmanda koha saavutas Võrumaa mees Stein Karu (Audi Coupe).

Super 1600 klassis osales 13 sõitjat. Seekord tabas ebaõnn nii Eesti meistrit Janno Ligurit kui ka Arvo Kaske. Kummagi mehe Škoda Fabia lõpetas võistluse enne lõpplahingut mootoririkke tõttu. Mootoririkke tõttu katkestas võistluse ka Gleb Bogdanov. Seda enam säras sel etapil Euroopa meistrisarjas kaasa tegev Siim Saluri (Citroen C2). Äsja etapivõiduni jõudnud Saluril ei ole õnestunud veel Eestis tiitlivõiduni jõuda ja äsjane võit annab talle motivatsiooni selle tiitli suunas liikuda. Teise koha sai Georg Orr (Peugeot 206) ja kolmanda Janno Õis (Honda Civic).

Kui varem on ka juuniorid Super 1600 klassi sõitjatega koos võidu kihutanud, siis tänavu toimuvad Junior 1600 klassi finaalsõidud "suurest" klassist eraldi. Junior 1600 arvestuses võidutses Martin Juga (Lada Samara). Teise kohaga pidi seekord leppima möödunud aasta meister Marko Muru (Honda Civic). Kolmandana finišeeris Andreas Aulik (Volkswagen Golf 2).

Krosskartide klassis võidutses Markus Abram, kes nädal varem oli Riias toimunud Läti meistrivõistlustel ja Baltic Cup etapi saavutanud vastavalt 1. ja 2. koha. Teisena tuli üle finišijoone soomlane Pasi Penttinen. Avaetapil oli ta hetkel küll ainuke soomlane, kuid Penttineni sõnul on juba järgmisel etapil rahvuskaaslasi lisandumas: "Võistlus oli väga hea ja konkurents ülikõva. Seekord jäi ettevalmistuseks vähe aega, kuid juba järgmisel korral oleme kohal vähemalt kolmekesi."

Kolmandana sõitis ruudulipu alt läbi Janar Muttik, kes nädal varem Riias toimunud võistlusel sattus avariisse, mille järel viidi ta kiirabiga haiglasse kontrolli. Õnneks ei olnud läbielatu tema sõidustiili jälgi jätnud ja Muttik andis taas endast parima.

Krosskartidel võistelnud noorte klassis võidutses Joosep Ralf Nõgene, teise koha võitis Sander Sepp ja kolmanda Robert Kutsar.

Eesti meistrivõistluste teine etapp peetakse 25. juulil Misso krossirajal. Üldse kuulub tänavu koduse meistrisarja arvestusse viis osavõistlust, millest viimane sõidetakse oktoobri hakul taas Kulbilohus.