Gross ja Mõlder võitsid kolmandat aastat järjest

Rallidebüüdi teinud kardipoistel jäi natuke finišist puudu

Robert Virves: Saaremaa ralli läks täpselt nii, nagu plaanisin

Rallikrossimeister alistas Saaremaal viiekordse rallimeistri

Georg Gross pani Saaremaal hooajale ilusa punkti

Raul Jeets ja Andrus Toom tulid koduses rallisarjas meistriteks

Kodune rallihooaeg lõpeb traditsiooniliselt Saaremaal

Eesti autoralli meistrivõistlused lõppesid 9.-10. oktoobril sõidetud 53. Saaremaa ralliga. Ralli võitsid üheksast kavas olnud kiiruskatsest seitsmel parima aja kirja saanud Georg Gross ja Raigo Mõlder.

Varem neljal korral autoroolis ja korra Ott Tänaku kõrval kaardilugejana Saaremaa rallil võiduni jõudnud Georg Gross saavutas taaskord esikoha. Koos saarlasest kaardilugeja Raigo Mõlderiga sõitnud rakverelase Ford Fiesta WRC ralliautol ilmnesid ralli ajal probleemid käigukastiga ning seetõttu ta võistlust enda sõnul väga nautida ei saanud.

"Iseenesest see meile oli päris raske katsumus ja nägime kurja vaeva. maadlesime selle probleemiga. Hea, et suutsime niipalju kainet pead säilitada ja lõpuni saime. Tegelikult oli tummine ralli. Mõned katsed olid väga-väga tummised. Kokkuvõttes kihvt," kommenteeris võitja.

Üldarvestuse teise kohaga lõpetas võistluse koos ukrainlasest kaardilugeja Volodymir Korsiaga võistelnud Georg Linnamäe. Volkswagen Polo GTI R5 autol kihutanud mehed said enda kontosse ka ühe katsevõidu, kui neil õnnestus üheksandal kiiruskatsel edestada WRC-autol kihutanud favoriite. Masinaklasside N4 ja R5 ühisarvestuses EMV2 kuulus neile sel rallil esikoht.

Absoluutarvestuse kolmanda tulemuse said Egon Kaur - Silver Simm (Ford Fiesta proto), kes avapäeva lõpetasid Georg Grossi ja Raigo Mõlderi järel teisel positsioonil. Siis lahutas neid liidritest vaid 0,8 sekundit. Teisel rallipäeval kimbutasid nende autot mootoriprobleemid ja ralli viimasel kiiruskatsel suri auto mootor kahes mahapöördes välja. Võistluse lõpuks jäi neid võitjaist lahutama üks minut ja 17,8 sekundit.

Arvestusklassis EMV4, kus sõidetakse rahvuslikku masinaklassi E12 kuuluvate neljarattaveoliste autodega, saavutasid esikoha Ranno Bundsen - Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer Evo 7).

R2, R1 ja A6 autode ühisarvestuses EMV3 finišeerisid Kuressaares võitjaina Robert Virves - Sander Pruul (Ford Fiesta Rally4), edestades lähimaid konkurente Gregor Jeets - Kuldar Sikk (Ford Fiesta Rally4) kokkuvõttes veidi enam kui minutiga. Selle tulemusega kindlustasid saarlased endile tänavu ka EMV3 arvestuses tiitlivõidu ning esikoha Eesti juunioride väljakutsevõistlustel.

Masinaklassis E9 ehk EMV5 arvestuses võitsid Rainer Rohtmets - Rauno Rohtmets (Toyota Starlet). EMV6 arvestuses, kus võisteldakse R3, A7, N3 ja E10 klassi autodega, saavutasid võidu David Sultanjants - Siim Oja (Citroen DS3). EMV7 arvestuses, kus sõidetakse rahvusliku rühma E11 klassi tagarattaveoliste autodega, lõpetasid tänavuse Saaremaa ralli parima tulemusega Marko Ringenberg - Allar Heina (BMW M3), kes panid sellega ühtlasi edukale hooajale väärika punkti, mille tasuks järjekordne tiitlivõit. Veoautode klassis võitsid Taavi Niinemets - Esko Allika (GAZ 51).

Rallit alustas 113 võistluspaari, kellest tulemuse sai kirja 84. Kõik kiiruskatsed läbis kokku 87 võistlusautot, kuid neist kaks tehniliste probleemide tõttu finišisse ei jõudnud. Võistluspaar Tarmo Silt ja Raido Loel ei saanud aga tulemust seetõttu, et nende ajakontrollupunktidesse hilinemiste aeg ületas lubatud maksimaalse 30 minutit.