Maailmameister võitis, kõik debütandid jõudsid finišisse

Kehalas toimub maailmameistri osavõtul lühiralli

Robert Virves asub võistlema nelikveolise autoga

Joosep Ralf Nõgene realiseerib peatselt ühe unistuse

Gregor Jeets kolib R5 autosse ja plaanib kohe isast kiirem olla

14. novembril peeti Kehala autospordikompleksis ja selle lähiümbruses lühiralli. Esikoha saavutasid kõik kavas olnud üheksa kiiruskatset võitnud autoralli maailmameistrid Ott Tänak ja Martin Järveoja.

Tavapärastest pikkadest autorallidest eristasid seekordset võistlust nii väiksem katsekilometraaž kui ka masinaklassid - arvestust peeti vaid WRC, R5 ja R2 klassides. Neist esimeses oli stardirivis kaks autot, milega võistlemas vastavalt Ott Tänak - Martin Järveoja (Hyundai I20 Coupe WRC) ja Georg Gross - Raigo Mōlder (Ford Fiesta WRC). Nemad hõivasid tulemustetabelis lõpuks kaks kõrgeimat kohta.

R5 klassi autosid oli võistlustules 10. Neist finišisse jõudis 7. Klassivõidu teenisid välja külalisvõistlejad Ole-Christian Veiby - Jonas Andersson (Hyundai NG i20 R5). Teise kohaga lõpetasid Virumaa teedel toimunud miniralli Gregor Jeets - Kuldar Sikk (Škoda Fabia R5), kes kaotasid klassivõitjaile ligi pool minutit. Esmakordselt R5 autoga võistelnud noor tartlasest roolimees tegi kiiret sõitu, pidades duelli juba paaril varasemalgi rallil R5 klassi autoga võistelnud Georg Linnamäega. Georg Liunnamäe - Volodymyr Korsia (Volkswagen Polo R5) läksid viimasele kiiruskatsele R5 masinaklassi teisel kohal, ent seal paiskus nende auto üle katuse ja enam kui 10 sekundiline edu noorema konkurendi ees kadus. Nii jäi nende osaks R5 klassi kolmas koht.

Üle katuse käimise tõttu katkestas ralli kaks võistluspaari. Alrashed Rakan - Marko Salminen (Volkswagen Polo R5) lõhkusid auto neljandal kiiruskatsel ja soomlased Kalle Markkanen - Kristian Temonen (Škoda Fabia R5) keerasid võistlusmasina pärast teelt väljasõitu külili.

Debütantidest keegi raj aäärde ei jäänud. Nii lõpetas esimest korda R5 klassi autoga võistelnud Robert Virves koos kaardilugeja Marko Ringenbergiga võistluse üldises pingereas kuuenda ja omas masinaklassis neljanda kohaga. Teine saarlane, Andre Kiil, kes tegi sõidu kaasa koos Silver Simmiga platseerus kokkuvõttes absoluutses paremusjärjestuses üheksandaks ja oli R5 klassis seitsmes.

R2 klassis oli osalejaid kaks. Võitsid Kaspar Kasari - Jakko Viilo (Ford Rally 4). Koos kogenud kaardilugeja Simo Koskineniga rallidebüüdi teinud Joosep-Ralf Nōgene (Ford Fiesta) kaotas 56,91 katsekilomeetri läbimise järel klassivõitjaile ligi minuti.

Ralliga paralleelselt viidi Kehalaautospordikompleksis läbi krosskartide sprindivõistlus. Seal olid esikolmikus Sten Oja, Eero Nõgene ja Ken Torn.