Kliki siia Kliki siia
Missugusele rallisarjale pöörad enim tähelepanu?
Vasta | Tulemus
Saada teade
Partnerid
autovaruosadonline.ee
www.veoautodevaruosad.com
Autodoc.ee
Topvaruosad.ee
RexBo.ee
top1autovaruosad.ee
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
timoanis.eu
rallifotod.eu
autod.ee
 
 
 
rally.ee
26. september 2003 17:59
Loe kommentaare (16)
Trüki lehekülg

Tõnisson päris peaministrilt aru Märtini õnnitlemise kohta

 Loe lisaks
Peaministri Soome reis maksis 122 tuhat

Inmarsati rallistaari auhinna pälvis Petter Solberg

Markko Märtin: See oli mulle eriline ralli

Autoralli juuniorite maailmameistrivõistluste punktiseis pärast 2003. aasta 4. etappi

Peaminister Juhan Parts õnnitles Markko Märtinit

Autoralli maailmameistrivõistluste punktiseis pärast 2003. a. 9. etappi

Markko Märtin võitis Neste ralli

Carlos Sainz pudenes konkurentsist

Juhan Parts. Foto: Lehtikuva / Scanpix
24. septembril pidasid peaminister Juhan Parts ja Liina Tõnisson infotunnis dialoogi selle üle, kas Parts rikkus seadust, kui lendas Markko Märtinit rallivõidu puhul Soome õnnitlema. Alljärgnevalt väljavõtted riigikogu stenogrammist.

Liina Tõnisson:

Peaministrina sõitsite te 10. augusti pealelõunal äkitselt Soome, et õnnitleda Jyväskyläs rallivõitjaks tulnud Markko Märtinit. Ajakirjanduse andmeil organiseeris ja finantseeris teie äkkreisi Markko Märtini mänedžer. Paraku välissuhtlemisseaduse 8. paragrahv sätestab üsna täpselt peaministri välisvisiidid, kaasates sinna välisministeeriumi.

Palun, et te selgitaksite, miks te eirasite Eestis kehtivat seadusandlust ja kuidas suhtute sellisesse seaduserikkumisesse või seaduse eiramisse meie suhteliselt madala õiguskultuuri taustal, kus peaministrina peaksite andma ka pisiküsimustes eeskuju oma riigi kodanikele.

Juhan Parts:

Arvan, et ma pole rikkunud välissuhtlemisseadust. Seda visiiti käsitlen ennekõike ikkagi eravisiidina. Tooksin siin esile Markko Märtini, kes on noor eesti mees, kes on toonud Eestile kuulsust. Küsimus on selles, kuidas riik saab teda tänada sellisel moel, et see noor sportlane saaks uut indu ja jõudu. Isiklikult arvasin, et kui selline võimalus pakuti (reis Soome – toim), siis oleks see sellele noorele mehele pärast seda saavutust vääriline motivatsioon. Mul pole küll käepärast välissuhtlemisseadust, kuid käsitleda tuleks seda eravisiidina.

Liina Tõnisson:

Mul on välissuhtlemisseadus ees, paraku olete seda siiski rikkunud. Julgen teile kinnitada, et peaminister on peaminister nii laupäeva hommikul kui ka pühapäeva pärastlõunal. Talle laieneb seadus igal ajahetkel. Aga ma läheks siit selle teemaga siiski veidi edasi, sest see on üks pretsedenti loov juhtum.

Samas on justiitsminister Ken-Marti Vaher teatanud: igasugused erafirmade kinnimakstud ametnike tööreisid on taunitavad, sest need on tema väitel korruptsiooniohtlikud. Kuidas kirjeldate enda reisi Markko Märtini mänedžeri kulul lugupeetud Ken-Marti Vaheri tsitaadi valguses?

Juhan Parts:

Korruptsiooniohtu hindan selles osas nulliks, see on minu hinnang.

Liina Tõnisson:

Ütlesite, et Markko Märtin on austust vääriv. Kindlasti ühinen teiega selles küsimuses, aga leian, et meil on hulgaliselt sportlasi, kes kõik väärivad austust. Hiljaaegu tuli Indrek Pertelson tagasi Jaapanist väga suurte medalitega. Kas, kui temal oleks teoreetiliselt olnud mänedžerid, kes oleksid suutnud teid lennutada Jaapanisse, oleksite ka selle reisi ette võtnud? Ehk teisisõnu küsin, kas peaminister ei peaks suhtuma kõikidesse spordialadesse ühesuguse mõistmise ja arusaamisega?

Katsun teile meelde tuletada, et 10. augusti paiku uppus Ida-Virumaa vette ja kodanikud ootasid pikisilmi peaministrit sinna, teie valisite Jyväskylä. Kas teie valik autovõidusõidu või -ralli eelistamise suhtes tuleneb teie kiiruselembelisusest või on teil mingid teised põhjendused?

Juhan Parts:

Ma oleks hea meelega valmis minu poolt austatud ja kalliks peetud proua Tõnissoniga vestlema spordist, erinevate spordialade filosoofiast. Minu arvates on spordialal ja spordialal siiski vahe.

Valitsus leidis näiteks, et Indrek Pertelsoni ilus esinemine Tokyos väärib rahalist äramärkimist. Loodan kindlasti ka Indrekuga kohtuda, soovida talle jõudu, et ta valmistuks Ateena olümpiamängudeks. Ma ei kasutaks neid väheseid Eesti inimesi, kes suudavad maailma tipus hästi esineda, sellisteks vestlusteks, nagu praegu siin pean. Usun, et ka teie oleksite käitunud täpselt samamoodi, kui oleksite istunud minu kohal.
Artikli juurde
11.10.2021
Saaremaa ralli võitsid Georg Gross ja Raigo Mõlder
Artikli juurde
11.10.2021
Ken Torn päästis saarlastele rallil teise koha
Artikli juurde
15.10.2021
Järgmine Estonia ralli sõidetakse traditsioonilisel ajal
Uudiste arhiiv
Artikli juurde
Subaru Forester 2,0 XE
Varasemad ülevaated
15.10.2021
Saaremaa ralli 8-9.10.21 (0)
07.10.2021
Saaremaa ralli test 6.10.21 (0)
27.09.2021
Läänemaa rahvaralli 25.09.21 (0)
Viimati lisatud albumid
Viimati uuendatud albumid
14.10.2021 23:54
SAAREMAA RALLY 2021 (3)
11.10.2021 11:12
Saaremaa54rally2021 (1)
03.10.2021 18:21
A1M Tehvandi rahvasprint 2021 (0)
26.09.2021 22:57
Eesti MV rallikrossis 2021 6 etapp (1)
20.09.2021 08:05
Viru ralli 2021 (3)
Vaata foorumiteemasid
 
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia